Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Asidik Kayaç Drenajı - EPA 1311 Toksisite Karakteristiği Süzme İşlemi

Mineraller, belli bir kimyasal bileşimi olan doğal ve homojen katı cisimlerdir. Sadece civa oda sıcaklığında sıvı halde bulunur. Kayaçlar, genel olarak mineral toplulukları olarak tanımlanır. Uluslarası kuruluşlar tarafından tanımlanan beş binden fazla mineral bulunmaktadır. Mineraller genel olarak, rengi, sertliği, yoğunluğu, çizgi özellikleir, parlaklığı, manyetik ve elektrik özellikleri, radyoaktivite özellikleri, kristal yapıları ve mikroskobik özellikleri ile tanımlanmaktadır.

Asidik Kayaç Drenajı - EPA 1311 Toksisite Karakteristiği Süzme İşlemi

Mineraloji bilimi, mineralleri inceleyen bir bilim dalıdır. Genel olarak üç alt bölüme ayrılır: kristal bilim, mineral bilim ve kayaç bilim.

EPA (Environmental Protection Agency, Çevre Koruma Ajansı) tarafından yayınlanan EPA 1311 toksisite karakteristiği süzme prosedürü (TCLP), sıvı, katı ve çok fazlı atıklarda bulunan organik ve inorganik mobiliteyi tespit etmek üzere tasarlanmıştır. Esas olarak atıkların toplam analizi, atıkta analizi yapılan maddelerin bulunmadığını veya mevcut olsa bile uygun seviyeleri aşmayacak kadar düşük konsantrasyonlarda olduğunu gösteriyorsa, toksisite karakteristiği süzme prosedürünü işletmeye gerek yoktur. Eğer EPA 1311 testleri beklenen seviyenin üzerinde bir sonuç verirse, bu durumda kayaç örneğinde organik kirleticilerin mobilitesi yüksek demektir ve ortaya çıkan sızıntı suyu tehlikeli olarak değerlendirilir. Bu testlerde sızıntı suyunun asit nötrleştirme kapasitesi esas alınmaktadır.

Akredite olmuş laboratuvarlar tarafından su ölçüm, test ve analizleri yapılırken, işletmelerin doğal çevrenin korunması ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini sağlaması açısından kendilerini kanıtlamalarına destek olunmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız tarafından asidik kayaç drenajı araştırmaları çerçevesinde EPA 1311 toksisite karakteristiği süzme işlemi hizmetleri verilmektedir. Bu çalışmalar sırasında, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşların yayınladığı standartlara ve genel kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

EPA 1311 toksisite karakteristiği süzme işlemi hizmetleri yanında laboratuvarımız tarafından başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.