Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Çevresel Teknik Değerlendirmeler - Çevresel Durum Tespit Denetimi

Bir işletmenin tesislerini kurmak üzere satın almak istediği arazinin ya da tarımsal faaliyetler yapmak amacı ile alacağı toprakların, önceki faaliyetler sırasında kirlenmiş olması hiçbir işletmenin işine gelmez. Kontamine olmuş topraklar, bir sonraki faaliyetin şekline bağlı olarak daha sonra farklı problemler yaratabilir. Bu nedenle arazinin durumunu tespit etmeye yönelik yapılan çevresel durum tespiti çalışmaları çok önemlidir. Arazi kontaminasyonunu açıkça ortaya koyan bu çalışmalar, arazinin alım kararında veya temizleme işlemlerinde son derece yararlı olmaktadır.

Çevresel Teknik Değerlendirmeler - Çevresel Durum Tespit Denetimi

Bu çalışmalarda yapılan başlıca analiz ve değerlendirmeler şunlardır: çevresel arazi değerlendirmesi, toprak karakterizasyon araştırması, arazi üzerindeki gayrımenkullerin denetimi, fiziksel örneklemeler ve laboratuvar test ve analizleri ve toprak ve yeraltı sularının araştırılması.

İşletmeler, çevre kirliliğini önlemek veya çevreye verilecek zararları en az seviyeye çekmek, etkin bir çevre yönetimini sağlamak ve çevreyi korumak ve geliştirmek zorundadır. Bu bakımdan zemini daha iyi anlamak ve ihtiyaç duyulan niceliksel ve niteliksel veriler elde etmek için çevresel durum tespit denetimleri önemli olmaktadır. Bu çalışmalar aynı zamanda işletmelerin sağlıklı atık planlaması yapmalarına da destek olmaktadır. İşletmeler, planladıkları projelerin çevreye olabilecek olumlu ve olumsuz etkilerini bu şekilde açık olarak görmektedir.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından çevresel teknik değerlendirmeler kapsamında çevresel durum tespit denetimi hizmetleri verilmektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca çevresel durum tespit denetimi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.