Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Laboratuvar Özel Analizleri - Farmasötik, Hormonal ve Kişisel Bakım Ürünleri

Doğal çevreye karışmış olan metabolize olmamış veya yarı metabolize olmuş ilaç ve kişisel bakım ürünleri, önemli bir kirlilik kaynağıdır. Bu durum son yıllarda daha fazla dikkat çekmeye başlamıştır ve önemli bir çevresel tehlike olarak kabul edilmektedir.

Laboratuvar Özel Analizleri - Farmasötik, Hormonal ve Kişisel Bakım Ürünleri

Günümüzde binlerce farklı kimyasal madde yanı sıra çok miktarda tıbbi ilaç ve kişisel bakım ürünleri de tüketilmektedir. Ağrı kesiciler, antibiyotikler, antimikrobik ilaçlar, alerji ilaçlar ve kafein gibi kimyasal maddeler bunlardan sadece birkaçıdır. Bu tür ilaç ve kişisel bakım ürünlerinin başlıca kaynakları, tıbbi ve kişisel atıklar, kanalizasyon atıkları, ilaç üreten kuruluşlar, gıda şirketleri, balık çiftlikleri ve benzer işletme faaliyetleridir.

Bu tür farmasötik, hormonal ve kişisel bakım ürünlerinin ekosisteme girmesi farklı yollardan olmaktadır. İnsan, bitki ve hayvanlardan başlayarak ilaç etken maddeleri toprağa, yeraltı sularına ve atık sulara karışmaktadır. İyi bir arıtım yaplmadığı takdirde içme sularına bile karışabilmektedir.

Araştırma sonuçlarına bakılırsa, tıbbi ilaçların büyük bir kısmı, insan vücudundan herhangi bir değişikliğe uğramadan atılmaktadır. Sucul flora ve fauna için ilaçların bu şeklide ekosisteme girmesi ciddi tehlike yaratmaktadır. İlaç kalıntılarının sucul ekosistemlere girdiği tespit edilmiş olmasına rağmen, bu kalıntıların canlıların biyokimyası, fizyolojisi ve ekolojisi üzerindeki zehirleme özelllikleri tam olarak belirlenememiştir.

Akredite olmuş laboratuvarlar tarafından su ölçüm, test ve analizleri yapılırken, işletmelerin doğal çevrenin korunması ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini sağlaması açısından kendilerini kanıtlamalarına destek olunmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız tarafından laboratuvar özel analizleri çerçevesinde farmasötik, hormonal ve kişisel bakım ürünleri testleri yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşların yayınladığı standartlara ve genel kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Farmasötik, hormonal ve kişisel bakım ürünleri testleri yanında laboratuvarımız tarafından başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.