Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Çevresel Veri Yönetimi

Doğal çevrenin en önemli fiziksel özelliklerinden biri olan toprak yönetimi, sadece üretici işletmeleri değil, tarım ve ekoloji uzmanlarını, bu alanda çalışan mühendisleri, ormancıları, planlamacıları, sağlık kuruluşları elemanlarını, çevrecileri ve daha birçok uzmanlık alanlarını ilgilendirmektedir. Bütün bu farklı alanlarda elde edilen veriler, büyük ölçüde doğal çevre konusunda çok önemli ipuçları taşımaktadır ve doğru yönetilmesi gerekmektedir.

Çevresel Veri Yönetimi

Bütün bu potansiyel kullanıcılar, ayrıntılı toprak özelliklerini ve bunların hava ve su sistemleri ile, işletme yönetimi ile ve öngörülen arazi kullanım koşulları ile karşılıklı etkileşimlerini kavramakta zorlanabilir. Bu nedenle arazi kullanım ve değerlendirme uzmanları, toprağa yönelik nitelik ve özellikleri ve diğer unsurlarla etkileşimini anlaşılır bir şekilde düzenlemek ve sunmak zorundadır. Bu yapıldığı takdirde diğer işletmeler de arazi kullanımına yönelik daha anlamlı ve gerçekçi kararlar alabilecektir. Çevresel veri yönetiminin önemi bu noktada kendini göstermektedir.

Toprağın tarım amaçlı kullanımında, çevresel veri yöntemi sistemi, toprakların kullanımı ve yönetimine yönelik elverişli alternatifler sunmaktadır. Toprağın hidroloji amaçlı kullanımında, yeraltı ve yüzey sularının akış ve su verimlilikleri doğru olarak hesaplanmaktadır. Toprağın inşaat amaçlı kullanımında ise zemin türleri ve fiziksel ve mekaniksel toprak özellikleri daha sağlıklı belirlenmektedir.

Bu açıdan çevresel veri yönetiminde, arazi kullanımının yeniden düzenlenmesi, bu amaçla arazi kaynakları, su kaynakları, sosyo-ekonomik koşullar, tarımsal durum ve iklimsel koşullar dikkate alınarak ciddi bir planlama yapılması gerekmektedir.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından çevresel veri yönetimi konusunda da hizmet verilmektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca çevresel veri yönetimi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.