Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Çevresel Sondaj Çalışmaları

Yeraltı kuyularında, deniz yataklarında, dev inşaat şantiyelerinde ve daha birçok alanda çevresel sondaj hizmetlerine ihtiyaç duyulabilir. Hangi amaçla olursa olsun, üzerine yapılacak binaların, köprülerin, barajların veya herhangi bir yapının güvenliği, sağlam bir zemine oturmasına bağlıdır. Bu bakımdan çevresel sondaj çalışmalarının, çevreye uygun en gelişmiş teknolojileri kullanan makina ve ekipmanlarla yapılması gerekmektedir. Aynı şekilde toprağın derilerinden alınan verilerin bu konunun uzmanları tarafından değerlendirilmesi ve raporlanması gerekir.

Çevresel Sondaj Çalışmaları

Sondaj çalışmalarının kapsamı genel olarak şu şekildedir: sondaj yapılacak alanın stabilize edilmesi, atıkların uzaklaştırılması, kontaminasyon ihtimali bulunan veya kontaminasyon tespit edilen alanlarda yeraltı suyunun kalitesini tespit etmek amacı ile gözetleme kuyularının açılması, kontamine olmuş su varsa, bunun tahliyesi için kurtarma kuyularının açılması, su, toprak ve gaz örneklerinin alınması, pompa testlerinin yapılması, gerekli durumlarda kısa aralıklarla yeraltı sularından örnek alınması için çok girişli kuyuların açılması ve işin tamamlanmasından sonra sondaj kuyularının kullanım dışı bırakılması ve kapatılarak mühürlenmesi.

Bunun dışında çevre araştırma sondajları, büyük sanayi yapıları, kimyasal depolar, petrol tesisleri, petrol istasyonları ve bunlar gibi yapılardan çevreye olan sızıntıları tespit etmek ve olası toprak kirlilik seviyesini belirlemek için de yapılmaktadır. Sondaj çalışmaları, toprak örneklerini tahlil etmek için yapılır. Burada önemli nokta, delme işlemleri sırasında elde edilen toprak örneklerinin, hava ile temas etmeden ve bozulmadan laboratuvarlara ulaştırılmasıdır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından çevresel sondaj çalışmaları da yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca çevresel sondaj çalışmaları yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.