Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Yeraltı Suları ve Hidrojeolojik Araştırmalar - Mikrobiyoloji, Bakteriyoloji ve Ekotoksikoloji Araştırmaları

Mikrobiyoloji, mikro boyutundaki organizmaları ve mikropları inceleyen bilim dalıdır. Mikroorganizmalar, tek hücreli ve gözle görülemeyecek kadar küçük, mikroskobik canlılardır. Mikroorganizmalar, gelişme, çoğalma ve enerji üretimi gibi yaşamsal işlevlerini, başka hücrelere ihtiyaç duymadan tek başlarına yapabilirler. Genel olarak mikroorganizmalar üç gruptur. Birinci grubu bakteriler oluşturur. Bunlar prokaryotik hücre yapısına sahiptir. İkinci grubu mantarlar, küfler, mayalar ve algler oluşturur. Bunlar ökaryotik hücre yapısına sahiptir. Üçüncü grubu ise virüsler oluşturur. Bunlar da hücresel yapıya sahiptir.

Yeraltı Suları ve Hidrojeolojik Araştırmalar - Mikrobiyoloji, Bakteriyoloji ve Ekotoksikoloji Araştırmaları

Bakteriler genelde ölü veya canlı organizmalardan gelen organik bileşiklerle beslenirler. Bir kısmı fotosentez yapar, bir kısmı ise inorganik bileşiklerle beslenir.

Mikroorganizmaları normal gözle görmek mümkün değildir. Genelde mikroskop altında incelenirler. Mikroorganizmalar çok küçük canlılardır ve boyutlarını ifade ederken, bakteriler, mantarlar ve algler için mikrometre, virüsler için nanometre birimleri kullanılır. Mikrometre boyutlu mikroorganizmalar ışık mikroskobu ile, nanometre boyutlu virüsler ise elektron mikroskoplar kullanılarak gözlenebilir.

Mikroorganizmaların temel yaşam şekillerini araştıran mikrobiyoloji bilim dalı, kendi içinde, araştırılan mikroorganizmaya göre şu farklı alt dallara ayrılır: bakteriyoloji (bakterileri inceler), mikoloji (mantarları inceler), viroloji (virüsleri inceler), protozooloji (protozoaları inceler) ve parazitoloji (parazitleri inceler).

Ekotoksikoloji ise, çevreye yayılan kimyasal maddelerin ekosisteme olan etkilerini inceleyen bilim dalıdır.

Doğal çevrenin korunması ve doğal koşulların sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından, laboratuvarımız tarafından yeraltı suları ve hidrojeolojik araştırmalar çerçevesinde mikrobiyoloji, bakteriyoloji ve ekotoksikoloji araştırmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşların yayınladığı standartlara ve genel kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Mikrobiyoloji, bakteriyoloji ve ekotoksikoloji araştırmaları yanında laboratuvarımız tarafından başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.