Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Yüzey Suyu Araştırmaları - Yüzey Suları Araştırmaları

Yüzey sularının kirlenmesinde başlıca faktörler şu şekilde sıralanabilir: hayvansal atıklar, kimyasal kirlilikler, fizyolojik kirlilikler, biyolojik kirlilikler, toprak erozyonu, yerleşim alanlarındaki kirlilikler, atmosferde oluşan kirlilikler, çevre kirliliği, ulaşım araçlarının neden olduğu kirlilikler ve sanayinin gelişmesi ile birlikte sorumsuzca atıkların akarsulara bırakılması.

Yüzey Suyu Araştırmaları - Yüzey Suları Araştırmaları

Genel olarak su kirliliği, nehirler, göller, denizler ve okyanuslar gibi su barındıran havzalarda karşılaşılan kirliliktir. Kaynağı ne olursa olsun su kirliliği, bu suların içinde veya çevresinde yaşayan bütün canlılara zarar vermektedir. Keza bölgedeki canlıların ve biyolojik toplulukların yok olmasına neden olmaktadır.

Yüzey suları, yeraltı sularından bağımsızdır. Ancak yeraltı suları olsun yüzey suları olsun, su kirliliği günümüzde küresel boyutta büyük bir çevre problemidir. İnsan sağlığını tehdit eden birçok hastalık ve salgının nedeni suların kirli olmasıdır. Dünya Sağlık Ögütü’nün rakamlarına göre günde 14 bin civarında insan doğrudan veya dolaylı yollardan su kirliliğinin neden olduğu hastalıklar yüzünden hayatını kaybetmektedir. Yüzey sularında kirlilik bakımından Amerika başta gelmektedir. Bu ülkede nehir havzalarının yüzde 45’i, göl havzalarının yüzde 47’si ve liman ve haliçlerin yüzde 32’si kirlenmiş durumdadır.

Yüzey suları, yanardağlar, rüzgarlar, depremler ve fazla alg üremesi gibi doğal yollardan da kirlenmektedir.

Eğer yüzey sularının kirlilik seviyeleri takip edilmezse, daha fazla salgın hastalıklar ortaya çıkabilir, ormanların büyüyemez, hayvanlar gelişemez, tarımsal faaliyetler durabilir, inan ölümleri artabilir ve bir noktada yaşam tükenebilir.

Doğal çevrenin korunması ve doğal koşulların sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından, laboratuvarımız tarafından yüzey suyu araştırmaları çerçevesinde yüzey suları araştırmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşların yayınladığı standartlara ve genel kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Yüzey suları araştırmaları yanında laboratuvarımız tarafından başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.