Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Sanayi ve Atıksu Araştırmaları - Su Arıtma Hizmetleri

İnsan sağlının ve doğal çevrenin korunması için atıkların etkin ve düzenli bir şekilde doğadan uzaklaştırılması gerekmektedir. Bu bakımdan atıkların gruplandırılması ve daha kaynağında ayrıştırılması önem taşımaktadır. Bu şekilde gruplandırılan ve kaynağında ayrı ayrı toplanan atıklar geri dönüşüm veya geri kazanım yöntemleri ile yeniden cam, plastik, kağıt, karton ve benzeri üretim faaliyetlerinde kullanlamaktadır. Örneğin kağıt ve karton ambalaj atıklarından geri dönüşüm tesislerinde yeniden kağıt elde edilmektedir. Veya meşrubat ve su gibi içeceklerde kullanılan pet ambalajlardan elyaf elde edilmektedir. Bu arada geri kazanılması ve tekrar kullanılması mümkün olmayan atıklar da insan sağlığına ve doğaya zarar vermeden bu tesislerde yok edilmektedir. Bir cam şişe doğada 4-5 bin yılda, plastik malzeme ise bin yılda yok olmaktadır.

Sanayi ve Atıksu Araştırmaları - Su Arıtma Hizmetleri

Bu şekilde atıksular da arıtılmadıkları takdirde doğa için dolayısıyla insan sağlığı için büyük tehdittir. Ekosistemlerin bozulması demek, dünya coğrafyasının değişmesi, iklimlerin değişmesi, erozyonların oluşması, su kaynaklarının azalması, enerji kıtlığının başlaması ve canlı çeşitliliğinin azalması demektir.

Atıksuların arıtılmadan doğaya bırakılması ile suların doğal kullanım alanları bozulmakta ve su kaynaklarının fiziksel ve kimyasal özellikleri değişmektedir. Başlıca atıksu kaynakları sanai atıksuları, evsel atıksular, yerleşim alanlarından gelen yağmur suları ve gemilerde kullanılan sulardır (balast suları).

Akredite olmuş laboratuvarlar tarafından su ölçüm, test ve analizleri yapılırken, işletmelerin doğal çevrenin korunması ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini sağlaması açısından kendilerini kanıtlamalarına destek olunmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız tarafından sanayi ve atıksu araştırmaları çerçevesinde su arıtma hizmetleri verilmektedir. Bu çalışmalar sırasında, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşların yayınladığı standartlara ve genel kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Su arıtma hizmetleri yanında laboratuvarımız tarafından başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.