Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Kontamine Arazi Araştırmaları - Terkedilmiş Arazi

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, sanayide üretilen tehlikeli atıkların, meydana gelmelerinden yok edilmesine kadar uyulması gerekli esasları düzenlemektedir. Buna göre tehlikeli atıkların, insan sağlığına ve doğal çevreye doğrudan veya dolaylı şekilde alıcı ortamlara verilmemesi ve bu konuda işletmelerin gerekli önlemleri almaları gerekmektedir. Aynı şekilde tehlikeli atıkların, kaynağında en aza indirilmesi ve taşıma koşullarına uygun şekilde taşınması gerekir. Kısaca çevre ile uyumlu bir atık yönetim sisteminin uygulanması gerekmektedir.

Kontamine Arazi Araştırmaları - Terkedilmiş Arazi

Bazı işletmelerin sorumsuz veya bilinçsiz davranışları neticesinde, üzerinde faaliyet gösterdikleri toprak ve yeraltı suları öylesine kirlenmiş olabilir ki, bu durum sadece işletme arazisi için zararlı olmaz, genel bir arazi kontaminasyonuna da yol açabilir. Bu durum ciddi bir çevresel sağlık problemidir. Bu tür kirlenmelere neden olan faaliyetlerin tespit edilmesi, sadece işletmelerin geleceği açısından değil, yerkürenin korunması açısından da önem taşımaktadır.

Terkedilmek zorunda kalınan arazilerde, asit sülfatlı toprak analizleri, sızıntı suları, mikrobiyolojik kirletici testleri, pestisit, herbisit, fungisit ve insektisit analizleri, petrol hidrokarbonları ve yakıt katkı maddeleri testleri, uçucu organik madde analizleri ve ticari atık analizleri gibi sayısız test ve analizler yapılmaktadır. Bunun dışında işletmelere özel, asidik maden drenajı, endokrin bozucular, patlatıcı kalıntıları, gaz kaçakları ve maden havası tetkiki gibi çalışmalar da yapılmaktadır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından kontamine arazi araştırmaları çerçevesinde terkedilmiş arazi testleri yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca terkedilmiş arazi testleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.