Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Hava ve Toz Partikülleri - Zemin Gazı İncelemesi

Toprak, çeşitli ürün ve hizmetlerin kaynağı olan doğal bir varlıktır. Canlılara hayat veren ve kendisinden sürekli yararlanılan önemli bir üretim faktörüdür. Toprak yeraltı servetlerini barındırmakta, bütün bitkilere yaşam vermekte, birçok organizmaya ev sahipliği yapmakta ve canlı ve cansız bütün varlıklara barınak olmaktadır.

Hava ve Toz Partikülleri - Zemin Gazı İncelemesi

Toprak, esas olarak katı, sıvı ve gaz maddelerden oluşmaktadır. Katı maddeler, bileşim ve karakteristikleri bakımından organik ve inorganik olarak iki gruptur. Toprağın organik maddelerinin kaynağını bitki artıkları oluşturur. Ayrıca toprak faunası ve florası da bu konuda önemli role sahiptir. Toprağın inorganik maddeleri ise taşlar, çakıllar, kum ve tozlardır. Bunlar da koşullara bağlı olarak kimyasal ayrışmaya uğrar ve kendilerini meydana getiren minerallere ve elementelere ayrışır.

Toprağın sıvı maddeleri, besin tuzları, iyonlar ve organik maddeler ve oksijen içeren toprak çözeltisidir. Bu sıvı maddeler bitki yaşamı için ekolojik öneme sahiptir. Topraktaki miktarı üzerinde, toprağın yapısı ve iklim koşulları etkilidir.

Toprağın gaz maddelerine gelince. Toprak canlıdır ve havaya gereksinim duyar. Toprağın katı tanecikleri arasında kalan boşluklarda, yani gözeneklerde hava ve su birlikte bulunur. Toprakta yaşam bulan bitki kökleri ve mikroorganizmalar solunum yolu ile bol miktarda karbondiosit üretir. Bu yüzden toprakta havaya göre daha fazla karbonsioksit ve su buharı, daha düşük miktarda oksijen bulunur.

Ancak tarımsal faaliyetler ve bilinçsiz kullanılan pestisitler yüzünden toprak kirlenmekte ve toprak içinde istenmeyen gaz oluşumları meydana gelmektedir.

Bütün işletmelerde hava, gürültü, koku ve titreşim ölçüm, test ve analizlerinin yapılması, çalışan sağlığı ve doğal çevrenin korunması bakımından önemli olmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız hava ve toz partikülleri çalışmaları çerçevesinde zemin gazı inceleme hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda laboratuvarımız, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uymaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.