Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Laboratuvar Özel Analizleri - Mikrobiyoloji Analizleri

Mikrobiyolojik su analizleri, indikatör mikroorganizmaların tespit edilmesine yönelik farklı analizler içermektedir. Ağırlıklı olarak sularda escherichia coli (e. coli), fekal koliform, toplam koliform, fekal streptokoklar, bakteriyofajlar ve heterotrofik canlı sayımı gibi test ve analizler yapılmaktadır.

Laboratuvar Özel Analizleri - Mikrobiyoloji Analizleri

Mikrobiyolojik su analizlerinde toplam koliform ve escherichia coli arama ve sayma çalışmalarında başvurulan bütün standart yöntemlerde koliform grubu bakteriler aranmaktadır. Bu yöntemler en muhtemel sayı yöntemi, membran filtrasyon yöntemi, katı besiyeri kullanılan yöntemler ve hızlı analiz (renk değişimi) yöntemidir. Bunların arasında da en fazla membran filtrasyon yöntemi kullanılır.

Koliform bakteriler genelde sığ kuyu sularında ve kaplıcalarda bulunmaktadır. Çünkü yüzey suları topraktan derinlere inerken doğal olarak süzülmektedir. Eğer yüzey suları doğrudan kuyuya iniyorsa, bu sularda kirlilik yüksek olabilir.

Gelişmiş laboratuvarlarda mikrobiyolojik su analizleri yapılarak koliform bakteri taraması yapılmakta ve durumda göre işletmelere iyileştirme konusunda da hizmet verilmektedir. Bu laboratuvarlarda verilen başlıca analiz hizmetleri şunlardır: koli basili, stafilokok, salmonella, listeriya, dışkı ve toplam koliform, heterotropik ya da toplam plaka adedi, aerobik plaka adedi, standart plaka adedi ve maya ve küf analizleri.

Su bütün canlıların yaşamı için temel bir maddedir. Bu yüzden tüketim ve kullanım amaçlı suların kalitesinin arttırılması ve mikrobiyolojik kontrollerin yapılması, hem insanların sağlığı hem de doğal çevrenin korunması bakımından önemlidir.

Doğal çevrenin korunması ve doğal koşulların sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından, laboratuvarımız tarafından laboratuvar özel analizleri çerçevesinde mikrobiyoloji analizleri yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşların yayınladığı standartlara ve genel kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Mikrobiyoloji analizleri yanında laboratuvarımız tarafından başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.