Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Depolama Tankı - Kaçak Tespiti

Kimyasal maddelerin doğru bir şekilde gruplandırılması ve depolanması çok önem taşımaktadır. İşletmelerde yaşanan iş kazalarının önemli bir kısmı bu konuda yapılan ihmaller ve hataların bir sonucudur. Kimyasal maddeler depolanırken herhangi bir olumsuz durumda tehlikeli tepkimelere neden olmamak gerekmektedir. Depolama sırasında, kolay alev alabilen veya çok kolay alev alabilen, aşındırıcı (korozif) özellikleri olan, zehirli veya çok zehirli olan, çok düşük sıcaklıklarda kullanılan (kriyojenik), patlayıcı olabilen veya sıkıştırılmış gaz durumunda olan kimyasal maddeler ayrı ayrı depolanmalıdır.

Depolama Tankı - Kaçak Tespiti

Genel olarak kimyasal maddeler, birbirleri ile uyumlu olarak gruplandırılmalı ve depolanmalıdır. Her grup, bariyerlerle birbirinden ayrılmalıdır. Yeterli depolama alanları olan işletmelerde olası tehlikeleri tamamen yok etmek için farklı kimyasal maddeler farklı yerlerde depolanmalıdır.

Bunun yanı sıra işletmeler için en büyük tehlike sızıntılardır. İşletmelerde kullanılan çeşitli özelliklerde depolama tanklarının düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gerekmektedir. Genelde yer altına yerleştirilen tankların, korozyondan korunma önlemlerinin alınmış olması gerekir. Korozyon yüzünden tankların yapısı bozulmakta ve içindeki tehliklei kimyasal maddeler toprağa sızıntı yapmaktadır. Bu durum, işletme için ekonomik kayıp anlamına gelirken, daha büyük problem çevresel açıdan risk yaratmasıdır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından depolama tankları ile ilgili olarak kaçak tespiti testleri de yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Örneğin TS 12820 Akaryakıt istasyonları - Emniyet gerekleri standardı akaryakıt istasyonlarında kullanılan depolama tanklarının güvenlik gerekliliklerini açıklamaktadır.

Ayrıca depolama tankları kaçak tespiti testleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.