Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Depolama Tankı - Tahribatsız Muayene (NDT)

Normal şekilde erişimin imkansız olduğu malzeme, parça veya yapıların, bütünlük, sağlamlık, sızdırmazlık veya geçirmezlik gibi özelliklerinin kontrol edilmesi için, malzemenin veya yapının kendisine zarar vermeden uygulanan test ve muayene çalışmalarına, tahribatsız muayene hizmetleri denmektedir.

Depolama Tankı - Tahribatsız Muayene (NDT)

Bu tür çalışmalara kısaca, İngilizce non-destructive testing ifadesinin baş harflerinden oluşan NDT adı verilmiştir. NDT muayene şekli, incelenecek malzemeye zarar vermeden yapılan bir muayene şeklidir.

Birbirinden farklı tahribatsız muayene yöntemleri bulunmaktadır. Örneğin görsel muayene, manyetik parçacık testi, sıvı penetrant testi, radyografik muayene, ultrasonik muayene, elektromanyetik endüksiyon testi, phased array yöntemi ile muayene ve girdap akımları testi gibi. Bu sayılan gelenksel yöntemler dışında, ürüne özgü uygulanan geliştirilmiş tahribatsız muayene yöntemleri de bulunmaktadır.

Petro kimya tesislerinde, petrol rafinerilerinde, enerji santrallerinde, rüzgar türbinlerinde, inşaat sektöründe, boru hatlarında, demir ve çelik tesislerinde, metal sektöründe, maden sektöründe ve hatta gıda sektöründe tahribatsız muayene yöntemlerine başvurulmaktadır.

Bu arada depolama tanklarının kontrol ve muayenelerinde de bu yöntem sıkça kullanılmaktadır. Sonradan ciddi hasarlarla karşılaşmamak ve gereksiz maliyetlere katlanmamak için problem yaratabilecek kusurların ve düzensizliklerin önceden bilinmesi işletmelerin yararınadır. İşletmelerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışması buna bağlıdır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından depolama tankları ile ilgili olarak tahribatsız muayene (NDT) çalışmaları da yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca depolama tankları tahribatsız muayene (NDT) çalışmaları yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.