Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Kontamine Arazi Araştırmaları - İyileştirme Araştırması

Ekosistemlerin dengelerini bozmamak, bozulduğu zaman da hemen iyileştirmek gerekiyor. Ancak çevre konularına duyarlı birçok kuruluş tarafından yapılan açıklamalara göre yerküre hızla ekolojik yıkıma doğru gidiyor. Oysa karasal ekosistemlerin temel unsurlarından biri olan toprağın kalitesini ve sağlığını korumak, iyileştirmek ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için daha fazla birşeylerin yapılması gerekiyor. Bunların başında ekolojik tarımın yaygınlaşması, ormanların korunması, orman alanlarının genişletilmesi, çölleşme ile mücadele edilmesi, yaşamsal öneme sahip olan toprağın korunması ve ıslah edilmesi gelmektedir.

Kontamine Arazi Araştırmaları - İyileştirme Araştırması

Toprağın üzerinde yer alan bitki örtüsü, yeraltındaki canlı kütlesinin sadece üçte biri kadardır. Bugüne kadar birim alanda verimi yükseltmek uğruna toprak sömürülmüştür. Toprağa sadece azot, fosfor, kalsiyum ve potasyum gibi kimyasal maddeler ilave edilerek ve bitkilere yapay hormonlar verilerek hasat miktarı arttırılmıştır. Toprağın doğal organik madde, su ve hava gereksinimleri ve gerçek kapasitesi dikkate alınmamıştır.

Ekosistem dengesi bozulan ve bitki örtüsü ve toprak altı canlılığı kaybolan toprak, daha fazla erozyona uğramaktadır. Bu şekilde verimli toprak tabakası da kaybolmakta, su tutma kapasitesi ve geçirgenliği düşmekte ve asiditesi değişmektedir.

Bütün bu açıklanan kötü gidiş ancak iyileştirme çalışmaları ile önlenebilir. Bunun için de mevcut toprağın iyi analiz edilmesi ve iyileştirme ihtiyacı bulunan yönlerinin iyi tespit edilmesi gerekmektedir.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından kontamine arazi araştırmaları çerçevesinde iyileştirme araştırmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca iyileştirme araştırmaları yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.