Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Laboratuvar Analizi - Analitik Parametreler

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler, faaliyetleri sırasında toprak, su ve hava kaynaklarını kirletmemek zorundadır. Bu zorunluluk, yürürlüğe konulan birçok yasal düzenleme esaslarından gelmektedir. Bütün işletmeler doğal çevrenin korunması bakımından yasal düzenlemelerin getirdiği yükümlülüklere uymak zorundadır. Gerek resmi kuruluşlar gerekse özel kuruluşlar tarafından işletmeler zaman zaman denetlenmekte ve gerekli durumlarda yasal işlemler yapılmaktadır. Bu bakımdan işletmelerin belli analitik parametreleri düzenli aralıklarla test ve analiz ettirmeleri, olumsuz bir durum yaşamamaları açısından önemlidir.

Laboratuvar Analizi - Analitik Parametreler

Genel olarak gelişmiş laboratuvarlarda yapılan bu test ve analiz çalışmalarının temeli, çeşitli parametrelere dayanmaktadır. Bu çalışmalarda bakılan belli başlı parametreler şu şekilde sıralanabilir:

  • Hava ve gaz
  • Toprak, çamur ve tortu
  • Sular (yeraltı suları, yüzey suları, atık sular, içme suları, işletme suları, balast suları ve deniz suyu gibi)
  • Tehlikeli atıklar ve sınai atıkları
  • Kanalizasyon suları ve sızıntı suları
  • Asbest ve diğer doğal mineral lifler
  • Toz ve partiküller

Genel olarak bütün laboratuvar test, ölçüm ve analiz çalışmaları, işletmelerin bu yönde yükümlülüklerini yerine getirdiğini ve insan sağlığı ve çevreye karşı duyarlı olduklarını kanıtlamaktadır. Bu çalışmalarda laboratuvarların, TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve kalibrasyon laboratuvarlarının yetkinliği için genel gereklilikler standardına göre akredite olmaları gerekmektedir.

Akredite olmuş laboratuvarlar tarafından su ölçüm, test ve analizleri yapılırken, işletmelerin doğal çevrenin korunması ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini sağlaması açısından kendilerini kanıtlamalarına destek olunmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız tarafından laboratuvar analizleri çerçevesinde analitik parametrelere dayanan test ve analizler yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşların yayınladığı standartlara ve genel kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Analitik parametrelere dayanan çeşitli test ve analizler yanında laboratuvarımız tarafından başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.