Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

İşyeri ve Sanayi Hijyeni

Gıda işletmelerinde temizlik ve dezenfeksiyon, sadece insan sağlığını korumak bakımında değil, ürünlerin kaliteli olması bakımından da önemlidir. Mikroorganizmaların hızlıca üremesi için gıda maddeleri oldukça elverişli ortam yaratı. Bu nedenle işletmelerin sürekli temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Gıda sektöründe faaliyet gösteren bütün işletmeler için, tesisler ve kullanılan ekipmanlar, hammaddeler, hava ve su, paketleme, depolama ve taşıma işleri, atıklar, istenmeyen haşereler ve çalışanlar ayrı ayrı birer hijyen ve sanitasyon faktörüdür.

İşyeri ve Sanayi Hijyeni

Ancak bunun yanında sanayide birçok işletme, faaliyet alanları itibariyle tehlikeli maddelerle çalışmaktadır. İşletmeleri ve dolayısıyla çalışanları tehdit eden birçok kirletici unsuru bulunmaktadır. Örneğin, asidik gazlar, asbest ve solunabilir tozlar, amonyak ve sülfürük asit, organik gaz ve buharlar ve birçok kimyasal bileşik gibi.

İşyeri sağlığı ve güvenliği derken, bir yandan yasal düzenlemelerin getirdiği esaslara, bir yandan da yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartların koyduğu kriterlere uymak gerekmektedir. Örneğin Kanserojen ve Mutajen Maddelerle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik, işyerleri tabanının, duvarlarının ve diğer yüzeylerin düzenli olarak temizlenmesini ve hijyen şartlarının sağlanmasını zorunlu tutmaktadır. Ayrıca İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları Hakkında Yönetmelik, işveren tarafından, iş sağlığı ve güvenliği kurulu üyelerine endüstriyel hijyenin temel ilkeleri konusunda eğitim verilmesini şart koşmaktadır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından işyeri ve sanayi hijyeni konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca işyeri ve sanayi hijyeni konusunda çalışmalar yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.