Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Çevresel Atık Yönetimi Hizmetleri - Tehlikeli Atık Ürünlerin Yeniden Paketlenmesi

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından çıkarılan Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, tehlikeli atıkların insan sağlığına ve doğal çevreye zarar verecek şekilde alıcı ortama bırakılmasının önlenmesine, depolanma ve taşınma işlerinde kontrolün sağlanmasına, atık yönetiminde ilgili teknik ve idari standartlara uyulmasına, atık miktarının kaynağında düşürülmesine, mutlaka atık çıkacaksa en yakın mesafede yok edilmesine ve atık yok etme tesislerinin kurulmasına ve çalıştırılmasına yönelik esasları düzenlemektedir. Aslolan, doğal çevre ile uyumlu bir atık yönetim sisteminin işletilmesidir. Söz konusu yönetmelik kapsamında bütün atıklar, herhangi bir tehlikeli atık miktarına bakılmaksızın tehlikeli atık olarak değerlendirilmektedir.

Çevresel Atık Yönetimi Hizmetleri - Tehlikeli Atık Ürünlerin Yeniden Paketlenmesi

Yönetmelik esaslarına göre atıkların geri kazanılması ve tekrar kullanılması amaçlanmaktadır. Ancak geri kazanılması ve tekrar kullanılması imkanı bulunmayan atıklar, doğal çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden yok edilmelidir.

Tehlikeli atıkların geri dönüştürülme çalışmalarında öncelikle atıkların analiz edilmesi ve yasal düzenlemelerde yer alan uygun boyutlarda konteynerlere konulması gerekir. Gelişmiş laboratuvarlar, tehlikeli atıkların bu şekilde analiz edilmesi ve taşınması konusunda yetkilidir. Gerekli durumlarda son arıtma işlemine girebilmesi için atıklar daha küçük boyutlarda yeniden paketlenmektedir. İşletmelere çevresel standartları karşılayacak düzeyde atık yönetimi süreçleri konusunda destek olunmaktadır.

İşletmeler mümkün olduğu ölçüde atık üretmemek, üretiyorsa da en düşük miktarda üretmek için çaba göstermek zorundadır. İnsan sağlığı ve doğal çevrenin korunması açısından bu çok önemlidir. Laboratuvarımız, çevresel atık yönetimi hizmetleri çerçevesinde tehlikeli ürünlerin yeniden paketlenmesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Tehlikeli ürünlerin yeniden paketlenmesi hizmetleri yanında laboratuvarımız, atık ve ürün güvenliğine yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.