Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Tedarik Zinciri Güvenliği Hizmetleri - TAPA-FSR Nakliye Güvenliği Gereklilikleri

Tedarik zinciri boyunca hareket eden malların güvenliği, lojistik firmalarının başarısında önemli bir faktördür. Taşıma güvenliği aslında her sektör için önemli bir konudur. Ancak özellikle yüksek teknoloji ile üretim yapan işletmeler ve lojistik hizmet veren firmalar açısından değerli yüklerin taşınması ve depolanması, yüksek güvenlik standartlarının uygulamasını gerektirir.

Tedarik Zinciri Güvenliği Hizmetleri - TAPA-FSR Nakliye Güvenliği Gereklilikleri

Bu konuda Taşınabilir Varlıkları Koruma Birliği (TAPA, Transported Asset Protection Association), herhangi bir nedenle yaşanan yüksek maliyetli kayıplardan kaçınmak amacı ile varlıkların depolanması ve işlenmesi için bir dizi güvenlik standardı geliştirmiştir. Bu kuruluş tarafından geliştirilen Tesis Güvenlik Gereksinimleri (FSR, Facility Security Requirements) standardı, en iyi uygulama standartları ile kanıtlanmış yöntemleri de belirlemektedir. Bu şekilde işletmelerin taşınan yükleri risklerden korunmuş olmaktadır.

Bu konuda yetkili kuruluşlar tarafından TAPA-FSR denetimleri gerçekleştirilmekte ve nakliye güvenliği gerekliliklerinin sağlanıp sağlanmadığı tespit edilmektedir. Bu çerçevede değerlendirme ve kontrol çalışmaları yapılmakta, personel denetimleri gerçekleştirilmekte, izleme sistemleri kurulmakta ve araçların güvenlikleri denetlenmektedir.

Firmaların alacakları TAPA-FSR lojistik belgesi, firmanın güvenlik arttırma ve iyileştirme gerekliliklerini karşıladığını kanıtlamış olmaktadır.

TAPA-FSR, kısaca kabul edilebilir asgari güvenlik standardı koşullarını ve bu standartların korunmasında uygulanacak yöntemleri belirlemektedir.

Yetkili kuruluşlar tarafından verilen TAPA-FSR nakliye güvenliği belgelendirme hizmetleri, aynı zamanda Terörizme Karşı Gümrük Ticareti Ortaklığı (C-TPAT) çalışmalarını ve ISO 28000 Tedarik zinciri güvenlik yönetim sistemi hizmetlerini de içermektedir.

Kuruluşumuz tedarik zinciri güvenliği hizmetleri kapsamında, TAPA-FSR nakliye güvenliği gereklilikleri hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Tedarik zinciri güvenliği hizmetleri kapsamında verilen TAPA-FSR nakliye güvenliği gereklilikleri hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka tetkik ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.