Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Denizcilik Hizmetleri - Süreç Hızlandırma Hizmetleri

Lojistik hizmetleri içinde taşımacılık hizmetleri ne denli önemli ise, taşımacılık hizmetleri içinde denizyolu taşımacılığı da o denli önemlidir. Keza denizyolu taşımacılığında da konteyner taşımacılığı ciddi boyutlara ulaşmıştır.

Denizcilik Hizmetleri - Süreç Hızlandırma Hizmetleri

Konteyner taşımacılığında genel olarak FCL ve LCL taşımalar gerçekleştirilmektedir. FCL taşımada (full container load), bir konteyner içinde bulunan bütün yük aynı yük sahibine veya alıcıya aittir. LCL taşımada ise (less container load), bir konteyner içinde bulunan yük birden fazla kişiye veya alıcıya aittir. Konişmento üzerinde FCL/FCL ifadesi varsa, yükün bir firma tarafından yüklendiği ve alıcısının tek bir firma olduğu anlaşılır. LCL/LCL ifadesi varsa, konteyner içindeki yükün birden çok firma tarafından yüklendiği ve alıcısının birden çok firma olduğu anlaşılır. Konişmento üzerinde FCL/LCL ifadesi varsa, yükün bir firma tarafından yüklendiği ancak alıcısının birden fazla firma olduğu anlaşılır. LCL/FCL ifadesi varsa, yükün birden çok firma tarafından yüklendiği ancak alıcısının tek bir firma olduğu anlaşılır.

Dolayısıyla gerek konteynerlerin yerleştirilmesi ve mühürlenmesi, gerekse varış yerinde mühürlerin açılması ve dağıtımın yapılması birçok farklı süreçler içermektedr. Bunun gibi denizyolu sevikiyatını ilgilendiren başka süreçler de söz konusudur. Süreçlerin hızlı, doğru, kesintisiz ve kaliteli olması ise bu süreçlerin kontrol edilmesini ve gereksiz işlem adımlarının elimine edilmesini gerektirir. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen süreç hızlandırma hizmetleri, bu şekilde gereksiz zaman kayıplarının ve maliyetlerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

Kuruluşumuz taşımacılık hizmetleri arasında verilen denizcilik hizmetleri kapsamında, süreç hızlandırma hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Denizcilik hizmetleri kapsamında verilen süreç hızlandırma hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.