Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

İşyeri ve Sanayi Hijyeni Hizmetleri - Silika Belirleme Hizmetleri

Silikon, doğada en bol bulunan ikinci elementtir. Bu nedenle sular genelde silika veya silikatlar gibi silikon bileşikleri içermektedir. Sudaki silis konsantrasyonu genelde litrede 30 mg kadardır. Sanayide deterjanlar ve korozyon önleyiciler gibi üretimlerde suya silika ve silikatlar ilave edilmektedir. Ancak sudaki silika, kazan ve türbin uygulamalarında, işletmeler için ciddi problemler yaratmaktadır. Doğal sularda bulunan silika, silika içeren minerallerin kademeli olarak bozunmasından kaynaklanmaktadır.

İşyeri ve Sanayi Hijyeni Hizmetleri - Silika Belirleme Hizmetleri

Sulardaki silika miktarını belirleme için genel olarak Amerikan Test ve Malzeme Kurumu (ASTM) tarafından geliştirilen ASTM D859-16 Suda silika için standart test yöntemi standardı esas alınmaktadır.

Kum, taş, beton ve harç gibi malzemeler de kristal silika içermektedir. Ayrıca cam, seramik, tuğla ve suni taş gibi ürünler üretilirken silika kullanılmaktadır.

Solunabilir kristal silika, bilinen kumdan en az 100 kat daha küçük parçacıklar halindedir. Taş, kaya, beton, tuğla, blok ve harç kesilirken, taşlanırken veya kırılırken silika havaya karışmaktadır. Bu çok küçük kristalimsi silika parçacıklarını soluyan çalışanlar ciddi hastalıklar ile karşı karşıya kalmaktadır. Örneğin silika, sakatlığa ve ölüme neden olabilecek akciğer hastalığı, akciğer kanseri, KOAH ve böbrek rahatsızlıklarına yol açabilir.

Solunabilir kristal silikaya maruz kalan çalışanları korumak için OHSA (Occupational Safety and Health Administration, İş Güvenliği ve Sağlığı İdaresi) tarafından iki solunabilir kristal silika standardı yayınlanmıştır. Bunlardan biri inşaat sektörü ile ilgili, diğeri ise genel sanayi ve denizcilik alanı ile ilgilidir.

Kuruluşumuz işyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri kapsamında silika belirleme hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

İşyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri kapsamında verilen silika belirleme hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.