Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Gelişmiş Kargo Bilgileri Hizmeti

Liman ve terminallerde hizmetlerin hızlı ve etkin olarak verilebilmesi, çeşitli yollardan limana gelen yüklerin gemi ambarlarına yerleştirilmesine ve gemi ambarlarındaki yüklerin taşıma araçlarına hızlı ve güvenilir şekilde aktarılmasına bağlıdır. Limanlarda verilen başlıca hizmetler, yükleme ve boşaltma işlemleri, gemi içinde aktarma işlemleri, gemiden gemiye aktarma işlemleri, terminal işlemleri ve depolama işlemleridir.

Gelişmiş Kargo Bilgileri Hizmeti

Yükleme ve boşaltma işlemleri, yüklerin çeşitli nakliye araçlarından alınıp gemi bordasına getirilmesi, gemiye yüklenmesi ve gemi ambar veya güvertesine konulması işlemleridir. Bazen, yükün özelliklerine ve liman hizmetlerindeki sıralamaya bağlı olarak yüklerin, aynı gemide başka ambar veya güverteler arasında yer değiştirmesini gerekebilir. Buna gemi içinde aktarma işlemleri denir. Bazende iki geminin birbirine yanaşması ve ambar ve güverteleri arasında yüklerin karşılıklı olarak yer değiştirmesi gerekebilir. Buna da gemiden gemiye aktarma işlemleri denir.

Terminal hizmetleri ise gemiye yüklenmek üzere terminale alınan araçların üzerindeki yüklerin, araçlardan boşaltılarak ambarlara taşınması ve yerleştirilmesi işlemleridir. Keza limana gelen gemilerdeki yüklerin boşaltılarak depolama alanlarına konulması, yüklerin alıcısına teslim edilmek üzere depolama alanlarından alınması ve gerekli durumlarda terminalde bulunan yüklerin yer değiştirilmesi işlemleri de terminal hizmetleri arasındadır.

Hiç şüphe yok ki liman ve terminaller, günümüzde dünya ticaretinin kalbi olan lojistik merkezlerdir. Denizyolu ile taşımada yüklerin durumu, alıcı ve satıcı firmalar açısında her zaman önemli bir konu olmuştur. Bu bakımdan yetkili kuruluşlar tarafından verilen kargo bilgileri hizmeti her zaman talep görmektedir.

Kuruluşumuz taşımacılık hizmetleri kapsamında, gelişmiş kargo bilgileri hizmeti vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Taşımacılık hizmetleri kapsamında verilen gelişmiş kargo bilgileri hizmeti yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.