Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Güvenlik Yönetimi Hizmetleri - ISO 20000 IT Belgelendirme Hizmetleri

ISO 20000 standardı, Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından geliştirilen bir yönetim sistemi standardıdır. Bu standart, ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TS ISO/IEC 20000 Bilgi teknolojisi - Hizmet yönetimi. Bu uluslararası standart, işletmelerin bilgi teknolojileri hizmet yönetiminde en iyi uygulamaları gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Lojistik firmaları da müşterilerine etkili bilgi teknolojileri hizmeti sunmak amacı ile bu sistemden faydalanmaktadır.

Güvenlik Yönetimi Hizmetleri - ISO 20000 IT Belgelendirme Hizmetleri

ISO 20000 standardı aslında beş bölümden oluşan bir dizi standarttır:

  • TS ISO/IEC 20000-1 ... Özellikler
  • TS ISO/IEC 20000-2 ... Hizmet yönetimi sistemlerinin uygulanması hakkında kılavuz
  • TS ISO/IEC 20000-3 ... ISO/IEC 20000-1 standardının kapsam tanımı ve uygulanabilirliği hakkında kılavuz
  • TSE ISO/IEC TR 20000-4 ... Proses referans modeli
  • TSE ISO/IEC TR 20000-5 ... ISO/IEC 20000-1 standardı için örnek uygulama planı

Bilgi teknolojileri dendiği zaman, yazılım hizmetlerinden teknik servis hizmetlerine, internet hizmetlerinden bilgilerin saklanmasına kadar bilgi işlem sistemlerini ilgilendiren tüm faaliyetler ifade edilmektedir. İşletmelerde bilgi teknolojileri (IT), mutlaka sürdürülebilir, yönetilebilir ve kontrol edilebilir olmak zorundadır. Bu standardın amacı, lojistik firmalarının, faaliyetleri sırasında kullandıkları bilgi teknolojileri hizmetlerinin, müşterilerinin beklentilerini karşılama yeteneklerini ve performanslarını sürekli iyileştirmek ve geliştirmektir. ISO 20000 standardı süreç tabanlı bir standarttır ve ISO 9001 Kalite yönetim sistemi ve ISO 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemi ile kolayca entegre edilebilir.

Kuruluşumuz güvenlik yönetimi hizmetleri kapsamında, ISO 20000 IT belgelendirme hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Güvenlik yönetimi hizmetleri kapsamında verilen ISO 20000 IT belgelendirme hizmetleri hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka risk yönetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.