Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Garanti Hizmetleri - Red Garantisi

Taşımacılık hizmeti veren işletmeler için olası ticari risklerden biri, yükün varış noktasında geri çevrilme riskidir. Özellikle bozulabilir ürünlerin karayolu, demiryolu, denizyolu veya havayolu ile taşınması durumunda her zaman bu risk bulunmaktadır. Lojistik firmaları böyle bir risk yaşamamak için çok özel lojistik çözümler üretmektedir.

Garanti Hizmetleri - Red Garantisi

Sebze ve meyve, et, kümes hayvanları, süt ürünleri ve deniz ürünleri gibi bozulma riski taşıyan yüklerin taşınması konusunda, geri çevrilme risklerini bertaraf etmek amacı ile taşımacılık firmaları esnek taşıma seçenekleri sunmaktadır. Ürünlerin özelliklerine, taşıma bütçesine ve sevkiyat programına uygun olarak taşımacılık firmaları işletmelere kapıdan kapıya çözüm imkanı sunmaktadır.

Taşınacak yükün özellikleri, taşıma süresi, yükün güvenliği, taşıma aracına kolay erişim, taşıma ücreti ve ilgili yasal düzenlemeler dikkate alınarak en uygun taşıma şekline karar verilmelidir. Ancak herşeye rağmen yukarıda sayılan ürün çeşitlerinde varış noktasında beklenmedik durumlar yaşanabilir ve yük reddedilerek geri çevrilebilir.

Yetkili kuruluşlar bu durumlarda lojestik firmalarının zarar görmemesi açısından indirilen yüklerin yeniden taşıma aracına yüklenmesi masraflarını karşılama garantisi vermektedir. Ya da duruma göre yükün başka bir varış limanına yönlendirilmesi maliyeti de bu garanti kapsamına alınabilmektedir. Bu tür bir garanti aynı zamanda yükün tesliminde yaşanacak gecikmeleri ve yükün bu süre içinde yaşayacağı değer kayıplarını da kapsamaktadır.

Yetkili kuruluşlar tarafından verilen red garantisi, lojistik firmasının ticareti risklerini en aza indirmeye e bir problem yaşanmışsa finansal risklerini düşürmeye yardımcı olmaktadır.

Kuruluşumuz risk yönetimi garanti hizmetleri kapsamında, red garantisi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Risk yönetimi garanti hizmetleri kapsamında verilen red garantisi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka risk yönetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.