Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Garanti Hizmetleri - Kargo Kalitesi Garantisi

Risklerin şekli ve ayrıntıları sektörden sektöre değişse de, genel olarak risk çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

Garanti Hizmetleri - Kargo Kalitesi Garantisi

  • Stratejik riskler, belli bir sektörde veya belli bir coğrafyada ortaya çıkan risklerdir.
  • Finansal riskler, işletmelerin güçsüz mali yapılarından, üçüncü taraflarla olan işlemlerinden ya da uygulanan ekonomik politikalar yüzünden ortaya çıkan risklerdir.
  • Operasyonel riskler, işletmenin faaliyetleri sırasında kullandığı operasyonel ve idari süreçler ve yöntemler yüzünden ortaya çıkan risklerdir.
  • Uyum riskleri, yürürlükte olan yasal düzenlemelere uygun faaliyet göstermeme yüzünden ortaya çıkan risklerdir.
  • Çevresel riskler ise, faaliyetler sırasında doğal çevreye verilen zararlar yüzünden ortaya çıkan risklerdir.

Bu riskler doğal olarak lojistik firmaları için de söz konusudur. Bu risklerle baş edebilmek için atılacak en önemli adım, riskleri tanımlamaktır. Genel olarak işletmede yapılacak risk değerlendirme çalışmaları ile riskler tanımlanmaktadır. Bu yapıldıktan sonra atılacak ikinci adım, bu risklerin gerçekleşme olasılığını öngörmek ve gerçekleşmesi durumunda yapacağı etkileri tespit etmektir.

Bu etkileri belirlemek için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Genel olarak riskler düşük, orta ve yüksek olarak gruplandırılır ve her bir grubun günlük, haftalık veya aylık gibi gerçekleşme sıklığı belirlenir. Ele edilen değerler bir tabloya yerleştirilerek değerlendirme çalışması yapılır. Odaklanılması gereken riskler etkileri ve gerçekleşme olasılığı yüksek olan risklerdir.

Yüklerin taşınması sırasında yükler sadece miktar olarak değil kalite olarak da zarar görebilir. Taşıma araçlarının özellikleri, yol ve hava koşulları ve taşıma firmasının hizmet koşulları, yükün kaliteli taşınmasını olumsuz etkileyen faktörlerdir. Yetkili kuruluşlar tarafından garanti hizmetleri kapsamında kargo kalitesi de riskleri bulunmaktadır ve bu açıdan lojistik firmaları desteklenmektedir.

Kuruluşumuz risk yönetimi garanti hizmetleri kapsamında, kargo kalitesi garantisi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Risk yönetimi garanti hizmetleri kapsamında verilen kargo kalitesi garantisi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka risk yönetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.