Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Denizyolu Taşımacılığı Yük ve Gemi Hizmetleri - Ticaret Gözetim Hizmetleri

Çeşitli ürünlerin ticaretinin, hızlı, güvenilir ve en uygun maliyetlerle yapılması, işletmelerin rekabet edebilme güçlerini en fazla etkileyen faktördür. Lojistik hizmetler içinde maliyetlerin en yüksek olduğu kalem, ürünlerin taşınmasıdır. Uzun mesafelerde ve uygun maliyetlerle taşımacılıkta en avantajlı olanı denizyolu taşımacılığıdır. Bugün denizyolu taşımacılıkta en çok tercih edilen yöntem konteyner taşımacılığıdır.

Denizyolu Taşımacılığı Yük ve Gemi Hizmetleri - Ticaret Gözetim Hizmetleri

Denizyolu taşımacılığına ilk başlanan yıllarda yükler, gemilerin içinde bulunan hangarlara parça parça veya çuvallarla konuyordu. Ancak bu durum yükleme ve boşaltma işlemlerinin zaman almasına neden oluyordu. Bugün en fazla kullanılan konteynerlerin ilk ortaya çıkışı 1930’lu yıllarda olmuştur. O yıllarda önce yükler bir araca yüklenerek gemiye alınmış, ancak bu defa araçlar çok yer tutunca, önceleri yükler trailer’lere yüklenerek çekicisi olmadan gemiye alınmış, arkasından trailer’lerin yapısında değişiklikler yapılarak konteyner’ler kullanılmaya başlanmıştır. İlk konteyner gemisi 1956 yılında yola çıkmıştır.

Günümüzde uluslararası ticarette ağırlıklı olarak konteyner’ler kullanılmaktadır. Ancak yükler konteyner’ler ile taşınsın veya gemi ambarlarına yüklenmiş olsun, birbirinden uzak olan iki tarafın birbirilerine güvenmelerini sağlayacak sistem ticaret gözetim hizmetleridir. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen bu hizmetler sayesinde alıcı taraf, sözleşme konusu yüklerin istenilen miktarda, nitelikte ve kalitede, istenilen şekilde gemiye yüklendiğinden ve yola çıktığından emin olmaktadır. Aynı şekilde yükleri gönderen taraf da kendinden emin olarak sevkiyatını tamamlamış olmaktadır.

Kuruluşumuz taşımacılık hizmetleri arasında verilen denizyolu taşımacılığı yük ve gemi hizmetleri kapsamında, ticaret gözetim hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Denizyolu taşımacılığı yük ve gemi hizmetleri kapsamında verilen ticaret gözetim hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.