Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

İklim Değişim Hizmetleri - İsteğe Bağlı Aktiviteler ve Diğer Projeler

Küresel ısınmanın temel nedeni yerkürenin sıcaklığının artmasıdır. Bu artışı tetikleyen ana faktör ise, atmosferde gittikçe yüksek oranlara ulaşan sera gazlarıdır. Başlıca sera gazları, karbon dioksit, metan, azotoksit, su buharı ve kloroflorokarbonlardır. Bu gazlar güneşten gelen ışınları soğurmakta ve yerkürenin ısınmasına neden olmaktadır. Bu gazlar içinde en büyük pay yüzde 80 ile karbon dioksitindir. Küresel ısınma problemi ile mücadelede öncelikle yapılması gereken, atmosferdeki karbon dioksit oranının daha fazla yükselmesine engel olmaktır.

İklim Değişim Hizmetleri - İsteğe Bağlı Aktiviteler ve Diğer Projeler

Son yıllarda çevre bilinci giderek açığa çıkmıştır ve çevresel bozulmanın yerküre üzerindeki canlıları olumsuz şekilde etkilediğine dair farkındalık artmaya başlamıştır. Bu paralelde çevreci müdahalaler de artmaya başlamıştır. Bu konuda ilk büyük girişim, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında gerçekleştirilen Rio Zirvesi’dir. Bu zirvede İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi imzaya açılmıştır. Sözleşmeyi imzalayan ülkeler 1994 yılında, sera gazı emisyonlarının düşürülmesi için yükümlülük altında girmiştir. 1997 yılında yapılan Kyoto Protokolü ise daha ayrıntılı olarak sera gazı salınımının düşürülmesine yönelik uygulamalar ve yükümlülükler getirmektedir.

Bugün iki tür karbon piyasası bulunmaktadır: zorunlu karbon pazarı ve gönüllü karbon pazarı. Gönüllü karbon piyasaları, Kyoto Protokolü’ne katılmayan ülkelerde, kendi karbon salınımlarının sorumluluğunda yürütülmektedir. Bu gönüllü piyasalar, karbon emisyonunu düşürecek projeler sunan işletmelerden projelerini düşük fiyatlara satın almaktadır. Ülkemizde Kyoto Protokolü henüz imzalanmamıştır ve sadece gönüllü piyasalar kapsamında işlem görebilmektedir.

Kuruluşumuz iklim değişim hizmetleri kapsamında isteğe bağlı aktiviteler ve diğer projeler konusunda hizmetler de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

İklim değişim hizmetleri kapsamında verilen isteğe bağlı aktiviteler ve diğer projeler konusunda hizmetler yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.