Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Tedarik Zinciri Güvenliği Hizmetleri - Güvenlik Tetkikleri

Her geçen gün lojistik sektörü daha da büyümektedir. Bu büyüme sadece araç sayıları ile değil, yapılan taşıma hacimleri ve istihdam edilen kişi sayıları ile de olmaktadır. Ancak bir lojistik firmasının elinde çok sayıda araç olması önemli değildir, önemli olan gerçekleştirilen taşıma hacimleridir.

Tedarik Zinciri Güvenliği Hizmetleri - Güvenlik Tetkikleri

Bugüne kadar lojistik zinciri ve tedarik zinciri kavramları hep karıştırılmıştır. Lojistik zinciri dendiği zaman, bir ürünün, üreticiden son kullanıcı müşteriye kadar ulaşması için gerekli tüm faaliyetler kastedilmektedir. Tedarik zinciri dendiği zaman da, ürün veya hizmetlerin yaşam döngü süreçlerini içeren ve hammaddeden başlayarak son kullanıcı müşteriye ulaşması için gerçekleşen tüm operasyonları, bilgi akışını, fiziksel dağıtımı ve başka ilgili süreçlerin tamamını içeren bir sistem kastedilmektedir.

Yani tedarik zinciri kavramı daha geniş kapsamlıdır. Lojistik zinciri içinde yer alan başlıca faaliyetler taşımacılık, sigorta, depolama ve gümrük işlemleri olurken, tedarik zinciri içinde yer alan başlıca faaliyetler bunlara ilave olarak hammadde bilgileri, tedarikçi bilgileri, bilgi teknolojileri, planlama, organizasyon, koordinasyon ve kontrol gibi yönetimsel faliyetler ve paketleme, envanter kontrolü, sipariş işleme, tesis ve depo yeri seçimi ve elleçleme gibi lojistik faaliyetler olmaktadır.

Ancak lojistik faaliyetler olsun tedarik zinciri faaliyetleri olsun en önemli konu güvenlik tetkikleridir. Yetkili kuruluşlar tarafından bu kapsamda terörizme karşı gümrük ticaret iş birliği ve nakledilen varlıkları koruma derneği kargo güvenlik gereklilikleri standartlarına uygun şekilde güvenlik tetkikleri gerçekleştirilmektedir.

Kuruluşumuz tedarik zinciri güvenliği hizmetleri kapsamında, güvenlik tetkikleri hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Tedarik zinciri güvenliği hizmetleri kapsamında verilen güvenlik tetkikleri hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka tetkik ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.