Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Numune Yönetimi ve Dağıtımı Hizmetleri - Nem, Kızdırma Kaybı ve Su Testi Hizmetleri

Dünya ticareti küresel anlamda geliştikçe ve bu gelişme hız kazandıkça, lojistik sektöründe de, büyük ölçekli lojistik hizmetler ihtiyaç olarak ortaya çıkmakta ve çeşitlenen ticari ilişkiler pararlelinde lojistik firmalarının yüklendikleri riskler de oldukça artmaktadır.

Numune Yönetimi ve Dağıtımı Hizmetleri - Nem, Kızdırma Kaybı ve Su Testi Hizmetleri

Lojistik firmaları hem mevcut ticari ilişkilerindeki riskleri gözden geçirmek hem de işbirliği yaptıkları işletmeler hakkında doğru ve güncel bilgilere ulaşmak zorundadır. Bir yandan da yeni iş ilişkilerine girecekleri işletmeleri iyi değerlendirmek zorundadır. Lojistik firmaları, ticari risklerden doğacak maliyetleri en düşük düzeyde tutmak zorundadır.

Bu çerçevede özellikle taşımacılık faaliyetlerinde, taşınan ürünlerin özelliklerine ve niteliklerine bağlı olarak ürünlerde doğal yollarla meydana gelen birçok inorganik madde oluşmakta, ürünlerin kristal yapısında, çok değişken ve istikrarsız (volatil) bileşenler ve nem barınmaktadır. Ürünlerdeki bu bileşenler, gelişmiş laboratuvarlarda güvenilir ve genel kabul gören testlerle tespit edilmektedir. Bu çalışmalarda termogravimetric analiz ve ateşleme kaybı gibi özellikli test yöntemleri uygulanmaktadır.

Ateşleme kaybı (loss on ignition, LOI) testleri, inorganik analitik kimyada, minerallerin analizinde kullanılan bir testtir. Bu testler, ürün örneğinde bulunan nem ve volatil bileşen kütlesini bulmak için yapılmaktadır. Termogravimetri testleri ise, genel olarak bozulma sıcaklığı, emilen nem içeriği, organik ve inorganik bileşen seviyeleri, ayrışma noktaları ve korozyon kinetiği gibi çalışmaları kapsar.

Kuruluşumuz numune yönetimi ve dağıtımı hizmetleri kapsamında, nem, kızdırma kaybı ve su testi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Numune yönetimi ve dağıtımı hizmetleri kapsamında verilen nem, kızdırma kaybı ve su testi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka risk yönetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.