Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Bilgi Güvenliği Hizmetleri - ISO 20000 IT Belgelendirme Hizmetleri

Bütün sektörlerde olduğu lojistik sektöründe de, bilgi teknolojileri üst seviyede kullanılmaktadır. Ancak doğal olarak bilgi teknolojileri, lojistik sektörü için de bir takım riskler taşımaktadır. Bu yüzden bu risklerin kontrol altına alınması gerekmektedir. Rekabet gücünü arttırmak, pazar paylarını genişletmek, hizmet kalitesini ve hızını arttırmak ve kürsel boyutta rekabet edebilmek için lojistik firmaları, bilgi teknolojileri risklerini tespit etmek, anlamak ve önlem almak zorundadır.

Bilgi Güvenliği Hizmetleri - ISO 20000 IT Belgelendirme Hizmetleri

Standart geliştiren uluslararası kuruluşlar bu konuda sistematlik çalışmalar yapmaktadır. Bunun ilk örneği İngiliz Standartlar Örgütü (BSI) tarafından tasarlanan BS 15000 standardıdır. Bu standart, bilgi teknolojileri alanında en iyi uygulamaları ve yönetim süreçlerini tanımlamaktadır. Daha sonra Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) bu standardı esas alarak 2005 yılında, ISO 20000 Bilgi teknolojileri hizmet yönetim sistemi standardını geliştirmiştir.

Bilgi teknolojileri hizmet kalitesini yükseltmek isteyen ve bu amaçla ISO 20000 standardını uygulayan lojistik firmaları, bu durumlarını kanıtlamak amacı yetkili kuruluşlardan ISO 20000 belgesi talep etmektedir.

ISO 20000 standardını uygulayan işletmeler, genel olarak şu konularda sistematik bir yapı kurmuş olmaktadır:

  • Müşteri taleplerinin alınması ve karşılanması
  • Firma performansının geliştirilmesi
  • Faaliyetlerin süreç bazlı yönetilmesi

ISO 20000 standardı süreç tabanlı bir yönetim sistemi olduğu için, işletmede ISO 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemi ve ISO 9001 Kalite yönetim sistemi ile kolayca entegre edilebilir.

Kuruluşumuz bilgi güvenliği hizmetleri kapsamında, ISO 20000 IT belgelendirme hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Bilgi güvenliği hizmetleri kapsamında verilen ISO 20000 IT belgelendirme hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka tetkik ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.