Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Zorunlu ve İsteğe Bağlı Gözetim

Esas olarak gözetim hizmetleri, ticarete konu olan yüklerin alıcı firmaya tesliminin, satış sözleşmesinde kararlaştırılan miktarda ve kalitede olduğunun, ambalajlama ve etiketleme koşullarına uygun olduğunun, kararlaştırılan özellikte taşıma aracına yüklendiğinin, belirlenen koşullarda taşındığının, teslim zamanına uyulduğunun ve belirlenmiş başka koşullara ne ölçüde uygun hareket edildiğinin tespit edilmesi çalışmalarıdır. Bu tür çalışmalar, ulusal ve uluslararası alanda hizmet veren gözetim kuruluşları tarafından, yükleme sırasında, sevkiyat sırasında veya boşaltma işlemleri sırasında verilmektedir.

Zorunlu ve İsteğe Bağlı Gözetim

Bu tür gözetim hizmetleri genel olarak alıcı veya satıcı tarafından talep edilmesi üzerine gerçekleştirilir ve ihtiyaridir. Ancak bir kısım gözetim hizmetleri resmi kuruluşlar tarafından zorunlu olarak talep edilmektedir.

Bazı ülkeler, daha fazla güvenlik sağlamak ya da ticaret işlemlerini kolaylaştırmak amacı ile özellikle ithalat işlemlerinde zorunlu yükleme öncesi gözetimler yapılmasını ve belgelenmesini talep etmektedir.

Resmi kuruluşlar, özellikle tüketicilerin sağlık ve güvenliklerinin ve doğal çevrenin korunmasına yüksek öncelik vermektedir. Birçok ülke, yasal düzenlemeler ile, yabancı malların iç pazara girmesi üzerinde kontrol sahibidir ve bağımsız ve tarafsız kuruluşlar tarafından yapılacak gözetimler sonrasında düzenlenecek belgeleri aramaktadır. Örneğin birçok ülke, motorlu araçların ulusal çevre ve güvenlik standartlarına uygun olması konusunda oldukça hassas davranmaktadır.

Bugünün rekabetçi ortamında işletmeler, önde olmak konusunda daha fazla çaba göstermek zorundadır. Varlıklarını korumak ve sürdürülebilir bir başarı elde etmek bakımından, her zaman standartlara ve yasal düzenlemelere uygun faaliyet göstermek zorundadır. Bu yüzden kuruluşumuz işletmelere, kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında zorunlu ve isteğe bağlı gözetim hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin daha etkin, yüksek performaslı ve kaliteli ürün ve hizmetler üretmesidir.

Zorunlu ve isteğe bağlı gözetim hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.