Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Konteyner Taşımacılığı - Sevkiyat Öncesi Gözetim Hizmetleri - Haiti

Haiti Cumhuriyeti, ülkelerine yapılacak sevkiyatlarda, yasal olarak, malların konteynerlere yüklenmesi öncesinde gözetimden geçirilmesi zorunluluğunu getirmiştir. Bu tür gözetim hizmetleri uluslararası alanda faaliyet gösteren bağımsız ve tarafsız kuruluşlar tarafından verilmektedir.

Konteyner Taşımacılığı - Sevkiyat Öncesi Gözetim Hizmetleri - Haiti

Bugün birçok yabancı ülke, yasal düzenlemeler çıkarmakta ve kendi vatandaşlarının sağlık ve güvenliğini korumayı ve ülkelerine gönderilecek ürünlerin yerli ve yabancı standartlara uygun olmasını amaçlamaktadır. Bu çerçevede Haiti resmi kuruluşları da, yüklerin konteynerlere yüklenmesinden önce, sevkiyat öncesi denetimlerden (pre-shipment inspection) geçirilmesini zorunlu tutmaktadır. Bu şekilde yükün, alıcı firma tarafından sözleşme ile ortaya konulan nitelik ve kalitede olup olmadığı, tespit edilmektedir. Kısaca yükün, alıcı ve satıcı arasında anlaşma sağlanan teknik özelliklere sahip olup olmadığı tarafsız ve bağımsız bir bakış açısı ile kanıtlanmış olmaktadır.

Genel olarak bu gözetimler sırasında, yükün özelliklerine bağlı olarak, fiziksel denetimler, laboratuvar test ve analizleri, gerekli durumlarda üretim süreçlerinin denetimleri, belge kontrolleri ve yerli ve yabancı standartlara uygunluk kontrolleri yapılmaktadır. Bu çalışmalar çerçevesinde yükün miktar, paketleme, işçilik, kalite, işaretleme ve etiketleme özellikleri yanında Haiti’ye ithal edilmesine uygunluk, gümrük sınıflandırması ve gümrük işlemleri için kıymet takdiri gibi çalışmalar da yapılmaktadır.

Haiti ülkemizden binlerce kilometre uzaktadır ve ülkemiz ile Haiti arasında kurulan ekonomik ve siyasi ilişkiler oldukça sınırlıdır. Küresel rekabet açısından işletmelerin bu tür regülasyonlara uymaları çok önemlidir.

Kuruluşumuz konteyner taşımacılık hizmetleri kapsamında, Haiti için sevkiyat öncesi gözetim hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Konteyner taşımacılığı hizmetleri kapsamında verilen Haiti için sevkiyat öncesi gözetim hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.