Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Konteyner Taşımacılığı - Yükleme ve Tahliye Gözetim Hizmetleri

Şurası gerçektir ki bütün taşımacılık sistemlerinin kendine göre artı ve eksi yönleri var. Ancak denizyolu taşımacılığında, özellikle konteyner taşımacılığında görülen artılar, diğer taşımacıalık yöntemlerine göre daha fazladır. Herşeyden önce yükler kapalı konteynerler içinde taşındığı için daha güvende olmaktadır. Yerkürenin büyük bir kısmı denizlerle kaplı olduğu için konteyner taşımacılığına duyulan ihtiyaç artmaktadır. Denizaşırı ülkelere yapılacak taşımacılıkta konteyner maliyetleri oldukça düşüktür. Hem bir seferde konteynerlere konulabilecek yük miktarı fazladır hem de konteyner gemilerinin kapasiteleri gittikçe artmaktadır.

Konteyner Taşımacılığı - Yükleme ve Tahliye Gözetim Hizmetleri

Ancak lojistik sektöründe riskler her zaman vardır ve lojistik firmaları için doğru bir risk yönetimi yapmanın önemi büyüktür. Riskleri yönetmek mümkündür. Risk yönetimi, özellikle taşıma faaliyetleri sırasında beklenmedik durumların olmasını önlemek, geciktirmek ve risk gerçekleşmişse etkilerini azaltmak konusunda yapılan çalışmalardır. Lojistik sektöründe, yükün güvenli bir şekilde taşınması ve doğru zamanda, doğru yerde olmasının sağlanması çok önemlidir. Lojistik sektörü tehlikeli madde taşınması, tedbirsizlik, çeşitli ihmaller, tecrübe eksikliği ve alt yapı eksikliği gibi birçok neden yüzünden sürekli risk altındadır. Bu riskler, finansal riskler, fiziki riskler, stratejik riskler, operasyonel riskler, doğal afetler, kazalar ve terör olayları gibi çeşitli şekillerde sınıflandırılabilir.

Bu risklerle başa çıkmanın ilk koşulu, hazırlıklı olmaktır. Bunun için, risk gerçekleşmeden önce gerekli tedbirlerin alınması gerekir. Bu bakımdan yetkili kuruluşlar tarafından verilecek yükleme ve tahliye gözetimleri, birçok açıdan önemli olmaktadır. Bu çalışmalarda yükleme ve tahliye işlemleri gözlenmekte, yükleme belgeleri kontrol edilmekte ve yükün istifleme ve sabitleme koşulları denetlenmektedir.

Kuruluşumuz konteyner taşımacılık hizmetleri kapsamında, yükleme ve tahliye gözetim hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Konteyner taşımacılığı hizmetleri kapsamında verilen yükleme ve tahliye gözetim hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.