Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Konteyner Taşımacılığı - ISO Tank Gözetimi Hizmetleri

Türkiye Liman İşletmecileri Derneği tarafından yapılan açıklamalara göre ülkemiz limanlarında 2016 yılı içinde elleçlenen konteyner sayısı 9 milyona yakındır. Bu rakamın yüzde 65’ini boşaltma işlemleri, yüzde 28’ini yükleme işlemleri ve yüzde 16’sını transit işlemler oluşturmuştur. Bu rakam her yıl katlanarak artmaktadır. Konteyner taşımacılığı bugün yeni boyutlar kazanmıştır ve kombine taşımacılığın en önemli halkası olarak gelişmesini sürdürmektedir.

Konteyner Taşımacılığı - ISO Tank Gözetimi Hizmetleri

Aslına bakılırsa deniz taşımacılığı tarihin çok eski zamanlardan beri kullanılan bir taşımacılık şeklidir. Zamanla gelişen teknolojik imkanlar ve yeni talepler ile birlikte deniz taşımacılığında önemli değişiklikler yaşanmıştır. Konteyner taşımacılığı, günümüzde deniz taşımacılığının sanayileşmesi olarak kabul edilmektedir. Ancak ülkemizin, bulunduğu coğrafik konuma rağmen konteyner taşımacılığında hak ettiği yeri aldığını söylenemez. Shanghai ve Singapur gibi uzak doğu limanlarında gerçekleştirilen konteyner elleçlemesi, ülkemizin altı katıdır. Rotterdam ve Hamburg gibi Avrupa limanlarında gerçekleştirilen konteyner elleçlemesi ise ülkemizin iki katıdır.

İlk konteyner örneklerine İngiltere’de onsekizinci yüzyıl sonlarında rastlanır. O yıllarda kömür taşıma amaçlı kapalı kutular kullanılmıştır. Daha sonra bu kaplar 1930’lu yıllarda demiryolu ve karayolu kombinasyonlu taşımalarda kullanılmıştır. Ancak henüz bir standart geliştirlmiş değildir. Amerika, İkinci Dünya Savaşı sırasında küçük boy konteynerler kullanmıştır. Konteyner taşımak amaçlı ilk gemi Danimarka tarafından 1951 yılında kullanılmıştır. Bugünkü anlamda ilk konteyner seferi 1955 yılında 600 konteyner ile İngiltere ile Alaska arasında yapılmıştır.

Konteyner taşımacılığında önemli nokta, tehlikeli maddelerin taşınmasıdır. Bu çerçevede yetkili kuruluşlar tarafından verilen tank ve konteyner gözetim hizmetleri ile işletmelere destek olunmaktadır.

Kuruluşumuz konteyner taşımacılık hizmetleri kapsamında, ISO tank gözetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Konteyner taşımacılığı hizmetleri kapsamında verilen ISO tank gözetimi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.