Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Sevkiyat Ambalajı Testleri

Lojistik sektöründe ambalajlama ve sevkiyat yönetimi, efektif bir şekilde koordine edilmesi gereken en önemli süreçlerdir. İşletmelerin zamandan ve paradan tasarruf etmelerinde, doğru seçilmiş ambalajlama yönteminin etkisi çok fazladır. Kaliteli ve güvenilir yapılmış bir ambalajlama ile, ürünlerin alıcı tarafından kabul edilir koşullarda teslim alması sağlanmakta ve yükleme ve sevkiyat işlemlerinin hatalı ambalajlama yüzünden neden olacağı kayıplar önlenmiş olmaktadır.

Sevkiyat Ambalajı Testleri

İşletmelerin, kullanlan ambalaj malzemelerinin uygun olduğundan, içindeki ürünleri koruduğundan ve gerekli koşulları sağladığından emin olmaları için, yetkili kuruluşlar tarafından sevkiyat ambalaj testleri yapılmaktadır.

Bu testlerde esas alınan başlıca standart, Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından yayınlanan ASTM D4169-16 standardıdır (Nakliye konteynerlerinin ve sistemlerinin performans testi için standart uygulama). Bu standart koşullarında yapılan testler sayesinde, ürün hasarları ve sevkiyat ve dağıtım sırasındaki bozulmalar en aza indirilmiş olmaktadır. Yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen testler, şok, titreşim ve istifleme gibi fiziki ve mekanik testler, hava koşullarının etki testleri, eskime testleri, malzeme sağlamlık testleri, baskı kalitesi testi ve çeşitli kimyasal testleri kapsamaktadır.

Avrupa Birliği ülkelerinde ambalaj ve ambalaj atıkları konusu 94/62/EC sayılı direktif ile düzenlenmiştir. Ülkemizde bu direktif esas alınarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği çıkarılmıştır. Bu yönetmelik, ambalajların çevrenin korunması çerçevesinde üretilmesine, ambalaj atıkları oluşumunun önlenmesine, bu atıklar için geri dönüşüm yöntemleri kullanılmasına ve atıkların doğrudan çevreye bırakılmasının önlenmesine yönelik esasları düzenlemektedir.

Gelişmiş laboratuvarlarda ambalaj malzemelerinin test ve analizlerine ve atık olma durumlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Kuruluşumuz ambalajlama ve dağıtım hizmetleri kapsamında, sevkiyat ambalajı test hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Ambalajlama ve dağıtım hizmetleri kapsamında verilen sevkiyat ambalajı test hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka ambalajlama ve dağıtım hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.