Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Karayolu Taşımacılığı - Temizlik Denetim Hizmetleri

Cumhuriyet’in ilan edilmesi ile birlikte ülkemizde demiryollarına önem verilmiş ve ulaşımda yeni demiryolu politikaları benimsenmiştir. Ancak bu uzun sürmemiştir. 1950’li yıllardan itibaren ulaşımda karayollarına öncelik tanınmıştır.

Karayolu Taşımacılığı - Temizlik Denetim Hizmetleri

Bugün ülkemizde yük taşımacılığının yüzde 90’ına yakın bir kısmı karayolları ile sağlanmaktadır. Bu çok yüksek bir orandır ve gelişmekte olan ülkeler arasında ülkemiz üsr sıralardadır.

Özellikle son 10 yıl içinde ülkemizde lojistik sektörü ve taşımacılık hizmetleri oldukça yüksek bir büyüme ve gelişme kaydetmiştir. Önümüzdeki yıllarda da bu büyümenin artarak devam etmesi beklenmektedir. Ülkemizin coğrafi özellikleri bakımından karayolu taşımacılığı daha uygun görünse de yakın zamanda demiryolu yük taşımcalığında da ilerleme kaydedilmektedir. Ancak taşıma mesafelerinin kısa olması ve çok fazla aktarma gereksinimi olmadan doğrudan teslimat yapılabilmesi gibi nedenlerle karayolu taşımacılığı lojistik sektöründe hala önemini korumaktadır.

Karayolu taşımacılığında en önemli problemlerden biri temizliktir. Taşınan ürünlerin zarar görmeden varış noktasına ulaştırılması, kara araçlarının her taşıma sonrasında temiz tutulmasına bağlıdır. Kuru yük araçları veya tankerler ya da kimyasal madde taşıyan araçlar, yükün özelliklerine bağlı olarak gerekli temizlik işlemlerinden geçirilmezse, bundan bir sonra yüklenen yükler zarar görebilir. Bu konuda yetkili kuruluşlar tarafından temizlik denetim hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler kapsamında yükleme ve boşaltma işlemleri denetlenmekte, ürünlerden numune alınmakta ve gerekli test ve analizler yapılmakta, tetkik çözümleri gerçekleştirilmekte, fümigasyon ve haşere ile mücadele çalışmaları yapılmakta ve hasar durumlarında hasar tespit çalışmaları yapılmaktadır.

Kuruluşumuz karayolu taşımacılık hizmetleri kapsamında, temizlik denetim hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Karayolu taşımacılığı hizmetleri kapsamında verilen temizlik denetim hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.