Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

İklim Değişim Hizmetleri - Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Şeması Havacılık Sektörü Denetimi

Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Şeması, karbon için bir fiyat yaratmak ve iklim değişikliğinin tehlikeli sınırlara çıkmasını önlemek için gereken küresel sera gazı emisyonlarındaki düşüşleri elde etmek için en uygun maliyetli yolun sağlanması çabalarıdır. Avrupa Komisyonu tarafından önerilen ve üye ülkeler Avrupa Parlamentosu tarafından onaylanan bağlayıcı yasalar ile kurulan bu sistem dört temel ilkeye dayanmaktadır:

İklim Değişim Hizmetleri - Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Şeması Havacılık Sektörü Denetimi

  • Bu bir ticaret sistemidir
  • Kapsanan sektörlerde işletmeler ticari faaliyetlere katılmak zorundadır
  • Sistem güçlü bir şikayet çerçevesi içermektedir
  • Piyasa Avrupa Birliği çapında öngürülmüş olmasına rağmen, Kyoto Protokolü Temiz Kalkınma Mekanizması ve diğer emisyon tasarrufu projelerinden kredi kabul etmekte ve dünyanın geri kalanında emisyon azaltma fırsatlarını kollamaktadır

2012 yılından itibaren, Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Şeması, sivil havacılıktan kaynaklanan CO2 emisyonlarını da içermektedir. Yani tüm diğer ülkelerden Avrupa Birliği’ne gelen veya Avrupa Birliği ülkelerinden diğer ülkelere giden ya da Avrupa Birliği ülkeleri arasında uçan tün havayollarının uçuşları, emisyonları karşılayacak ödeneklere ihtiyaç duymaktadır. Havacılık sektöründe hızla artan emisyonlar ile başa çıkmak için emisyon ticaretinin kullanılması, Avrupa Birliği’nin uluslararası yükümlülüklerine tamamen uygundur.

2013 yılından itibaren Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Şeması’nın kapsamı daha da genişletilmiştir. Sera gazlarının yakalanması, taşınması ve jeolojik depolanmasını üstlenen tesisler, petrokimya, amonyak ve alüminyum sektörlerinden kaynaklanan CO2 emisyonları, nitrik, adipik ve glikoksilik asit üretiminden kaynaklanan azot oksit emisyonları ve alüminyum üretiminden kaynaklanan perflorokarbon emisyonları da kapsama alınmıştır.

Kuruluşumuz iklim değişim hizmetleri kapsamında Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Şeması Havacılık Sektörü Denetimi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

İklim değişim hizmetleri kapsamında verilen Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Şeması Havacılık Sektörü Denetimi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.