Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Risk Değerlendirmesi ve Yönetimi

Tehlike, zarar doğurabilecek herhangi bir durum demektir. Üretimde kullanılan hammadeler, makinalar ve üretim yöntemleri birer tehlike kaynağıdır. Zarar, yaralanma, hastalanma veya ölüm olabileceği gibi, mal mülk, makina ve teçhizat veya bunlardan kaynaklanan kayıplardır. Risk ise, ortaya çıkan bir tehlike, bunun zararlı sonuçları ve meydana gelme olasılığının bileşkesidir. Risk, son derece önemsiz bir olaydan felaket seviyesine kadar çok geniş bir aralıkta tanımlanmaktadır. Aynı zamanda çok çeşitli şekillerde gruplanmaktadır.

Risk Değerlendirmesi ve Yönetimi

Örneğin finansal riskler, genelde yatırım ve kredi ile ilgili yönetim kararları ile oluşmaktadır. Politik riskler, işletmelerin hükümet ve yabancı ülkeler ile ilişkilerindeki aktiviteleri kapsar. Çevresel riskler, hava kirliliği, ozon tabakasının delinmesi, iklim değişiklikleri ve ekolojik dengenin bozulması gibi çevre kirliliği ve doğal tehditlerdir.

OHSAS18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardına göre, işletmeler sürekli olarak, tehlikeleri tanımlamak, riskleri değerlendirmek, kontrol yöntemlerini belirlemek ve bu yönde hazırlanan süreçleri uygulamak zorundadır. Bu çalışmalarda işletmeler rutin olan ve olmayan faaliyetleri tespit etmek, taşeronlar ve ziyaretçiler dahil çalışma ortamına erişimi olan personelin faaliyetlerini belirlemek, insan davranışlarını değerlendirmek ve işletme dışından kaynaklanan ve çalışma ortamının güvenliğini olumsuz yönde etkileme ihtimali olan tehlikeleri belirlemek zorundadır.

Bugünün rekabetçi ortamında işletmeler, önde olmak konusunda daha fazla çaba göstermek zorundadır. Varlıklarını korumak ve sürdürülebilir bir başarı elde etmek bakımından, her zaman standartlara ve yasal düzenlemelere uygun faaliyet göstermek zorundadır. Bu yüzden kuruluşumuz işletmelere, kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında risk değerlendirmesi ve yönetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin daha etkin, yüksek performaslı ve kaliteli ürün ve hizmetler üretmesidir.

Risk değerlendirmesi ve yönetimi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.