Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

İşletmelerin karşı karşıya oldukları riskleri kontrol altına alabilmeleri için tasarlanan ilk standart, BS 8800 standardıdır. Bu standart, 1996 yılında İngiliz Standartlar Enstitüsü (BSI) tarafından yayınlanmıştır. Daha sonra bu standardı temel alan OHSAS 18001 standardı 1999 yılında yayınlanmıştır ve geçtiğimiz yıla kadar iş sağlığı ve güvenliği konusunda esas alınan tek standart olmuştur. Bugüne kadar belgelendirme çalışmalarına dayanak olan bu standart bir ISO standardı değildi. 2018 yılında Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) bu ihtiyaçtan yola çıkarak ISO 45001 standardını tasarlamıştır.

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

ISO 45001: 2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı üç yıllık bir geçiş süresi öngörmüştür ve bu sürenin sonunda OHSAS 18001 standardı tamamen terkedilmiş olacaktır.

ISO 45001 standardı, bir işletmede çalışanların sağlığını korumayı hedef alan bu amaçla riskleri ve fırsatları yönetme çerçevesi sağlayan uluslararası bir standarttır. Amaçlanan, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamını geliştirmek ve sağlamaktır. Bu standart, büyüklüklerine bakılmaksızın veya faaliyet gösterdikleri sektörden bağımsız olarak, iş kazalarını ve mesleki hastalıkları önleyecek sistemler tasarlamada işletmelere yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Standardın tüm gereksinimleri, bir işletmenin yönetim ve iş süreçlerine entegre edilecek şekilde tasarlanmıştır.

ISO 45001 standardı, ISO 9001 Kalite yönetim sistemi ve ISO 14001 Çevre yönetim sistemi gibi çoklu ISO yönetim sistemi standartlarının entegrasyonunu kolaylaştıran bir yapıdadır.

Kuruluşumuz kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında ISO 45001 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi belgelendirme hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında verilen ISO 45001 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi belgelendirme hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka petrol ve doğalgaz ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.