Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Bilgi Güvenliği Hizmetleri - ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Hizmetleri

Lojistik sektöründe bilginin gizli tutulması, güvenliğinin sağlanması ve bilginin erişilebilir olması önemli kavramlardır. Bilginin yetkisiz kişi ve kuruluşlar tarafından erişilmez olması sağlanmalıdır. Bilgiye sadece görevleri gereği yetkisi olan kişilerin ulaşması gerekir. Bilgi güvenliğini sağlamaya yönelik, Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) ve Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) ortak çalışması ile 2005 yılında ISO/IEC 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemi standardı hazırlanmıştır. Bu standart tasarlanırken, bu konuda daha önce İngiliz Standartlar Enstitüsü tarafından yayınlanan BS 7799 standardı esas alınmıştır.

Bilgi Güvenliği Hizmetleri - ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Hizmetleri

ISO 27001 Bilgi güvenliği yönetim sisteminin amacı, işletmenin bilgi güvenlik açıklarını tespit etmek, bilgi varlıklarını tehdit eden riskleri belirlemek, riskli bilgi varlıklarının güvenliğini sağlamak, olası riskleri kabul edilebilir düzeyde tutmak ve işletmede bilgi güvenliği kontrollerinde sürekliliği sağlamaktır.

Lojistik firmalarının doğru ve etkin bir risk yönetimi uygulamaları için, bilgi değeri taşıyan varlıklarını, firmayı tehdit eden iç ve dış kaynaklı tehlikeleri, firmanın zayıf ve açık noktalarını, risklerin gerçekleşme olasılıklarını ve risklerin firma faaliyetlerine olan etkilerini tespit etmesi gerekmektedir.

Bilgi teknolojileri açısından varlıklar, sadece yazılım ve donanımlar değildir. Kişisel bilgisayarlar, yazıcılar, sunucular ve benzeri bütün donanımlar, işletim sistemleri, kullanılan uygulamalar, ofis programları ve benzeri bütün yazılımlar, bütün haberleşme cihazları, bütün dokümanlar, müşterilere verilen hizmetler ve her türlü bilgi firma için önemli varlıklardır.

Kuruluşumuz bilgi güvenliği hizmetleri kapsamında, ISO 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Bilgi güvenliği hizmetleri kapsamında verilen ISO 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka tetkik ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.