Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Operasyon Güvenliği Hizmetleri

Genel olarak tehlike dendiği zaman, çalışma ortamındaki herhangi bir faktörün zarar verme potansiyeli anlaşılmaktadır. Risk ise, bir tehlikenin gerçekleşmesi durumunda çalışanların ölüm, yaralanma veya rahatsızlanma olasılığını ifade etmektedir. Bu iki kavramın birbirinden ayrıldığı nokta, tehlikenin bir potansiyel oması, riskin ise bir olasılık ifade etmesidir. Doğası gereği madencilik sektörü, en yüksek riskleri içeren bir sektördür.

Operasyon Güvenliği Hizmetleri

İşletmelerin, risk değerlendirmesi yapmak için, herşeyden önce çalışma ortamındaki tehlikeleri tespit etmeleri gerekmektedir. Genel olarak madenlerde karşılaşılan başlıca tehlikeler şunlar olmaktadır: kazı işleri, havalandırma, maden gazları, grizu patlamaları, yangın, tahkimat, maden göçükleri, patlayıcı madde kullanımı, toz, gürültü, titreşim, aydınlatma, su baskını, makine kullanımı, elektrik ve malzeme nakliyesi.

Risk değerlendirme çalışmalarının önemli bir aşaması da işletmedeki operasyonel güvenliğe yönelik prosedürlerin ve ekipmanların varlığı ve bunlara ne ölçüde uyulduğunun denetlenmesidir. Risk değerlendirme çalışmaları konusunda uygulamada birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak bunlar arasında, iş sağlığı ve güvenliği risk değerlendirmesinde en yaygın kullanılanı riskleri, gerçekleşme olasılığı ve gerçekleştiği zaman olası etkileri bileşenlerine ayırarak analiz etme yöntemidir (matris risk analizi). Bu yöntemde, belirlenen tehlikelerin doğuracağı riskler, bu risklerin gerçekleşme olasılığı ve etkilerinin büyüklük seviyeleri analiz edilmektedir. Risklerin gerçekleşme olasılığı, çok küçük (yılda bir), küçük (üç ayda bir), orta (ayda bir), yüksek (haftada bir) ve çok yüksek (her gün) olarak değerlendirilirken, risk seviyeleri, yüksek risk (kabul edilemez), orta risk (dikkate değer) ve düşük risk (kabul edilebilir) şeklinde değerlendirilmektedir.

Kuruluşumuz kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında operasyon güvenliği hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında verilen operasyon güvenliği hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.