Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Numune Yönetimi ve Dağıtımı Hizmetleri - Numune Kurutma Hizmetleri

Lojistik sektöründe, taşımacılık faaliyetleri öncesinde ve sonrasında, çoğu zaman ürün kalitesinin ve niteliklerinin belirlenmesi amacı ile çeşitli testler, ölçümler, analizler ve değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu tür çalışmalar için, taşınan ürünün bütününden numuneler alınmakta ve gelişmiş laboratuvarlarda bu numuneler üzerinden söz konusu çalışmalar yapılmaktadır.

Numune Yönetimi ve Dağıtımı Hizmetleri - Numune Kurutma Hizmetleri

Kimyasal analizler, bir maddeyi oluşturan bir veya birkaç komponentin içeriğini ve miktarını belirlemek için yapılmaktadır. Bir maddenin hangi element veya bileşiklerden oluştuğunu tespit etmek için yapılan kimyasal analizlere kalitatif analizler, bu bileşiklerden her birinin madde içeriğinde ne oranda bulunduğunu tespit etmek için yapılan kimyasal analizlere de kantitatif analizler denmektedir. Bu analiz sonuçları, maddenin kullanımı sırasında verilecek kararların temelini oluşturmaktadır. Ayrıca uygulanacak analiz yöntemi, madde miktarına bağlı olarak farklıdır.

Numune kurutma çalışmaları, kimyasal analizlerde kullanılacak numunenin hazırlanma aşamasında çok önemli bir adımdır. Genel olarak laboratuvarlara analiz için getirilen numuneler ıslak ve nemlidir. Analizler sırasında bu ıslak ve nemli numuneler kolay öğütülemez veya ufalanmaz. Bunu sağlamak için de analiz çalışmaları öncesinde numunelerin kurutulması gerekmektedir.

Numune kurutma işlemlerine en önemli nokta, kurutma sırasında uygulanan sıcaklığın numune için uygun değerde olması ve bu sırada numunenin kirlenmesinin önlenmesidir. Aksi halde yanlış uygulanan kurutma işlemi ile doğru netice alınamaz ve hedef elementler bu yüzden zarar görebilir. Gelişmiş laboratuvarlarda bu amaçla hazırlanmış kurutma prosedürleri kullanılmaktadır.

Kuruluşumuz numune yönetimi ve dağıtımı hizmetleri kapsamında, numune kurutma hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Numune yönetimi ve dağıtımı hizmetleri kapsamında verilen numune kurutma hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka risk yönetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.