Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Zorunlu ve İsteğe Bağlı Gözetim Hizmetleri

Çeşitli madenlerin, değerli minerallerin ve jeolojik malzemelerin elde edilmesi için gerçekleştirilen, yeraltı ve yer üstü çalışmalarına genel olarak madencilik denmektedir. Çıkarılan cevherlerin bir laboratuvar ortmaında yapay yöntemlerle elde edilmesi mümkün değildir. Yeraltından çıkarılan maden, mineral ve taşlar, sanayide birçok işletmede hammadde veya ara madde olarak kullanılmaktadır.

Zorunlu ve İsteğe Bağlı Gözetim Hizmetleri

Gelişmekte olan ülkeler için ciddi bir gelir kaynağı olan madencilik, bir yandan da değerli veya az bulunan madenler üzerinde farklı oyunların oynanmasına neden olmaktadır. Asya, Afrika ve Güney Amerika’da bulunan çok sayıda ülke, sahip oldukları zengin cevherler yüzünden gelişmiş ülkeler tarafından sömürgeleştirilmiştir. Ancak işin bu siyasi boyutu konumuz dışındadır.

Madencilik sektörü ne yazık ki en fazla iş kazalarının yaşandığı ve çalışanların ölüm ve yaralanma riskleri yaşadığı sektörülerin başında gelmektedir. Bilim ve teknoloji alanında yaşanan gelişmeler ile madencilik faaliyetleri her ne kadar güvenli duruma getirilmeye çalışılsa da, çok sık aralıklarla istenmeyen olaylar yaşanmaktadır. Yine de alınan önlemler ve yeni yöntemler sayesinde geçmişe nazaran madenlerde daha az tehlike yaşanmaktadır. Günümüzde madenlerde, insan gücü yerine makina kullanımı, geçmişe göre daha fazla olmaktadır. Yine de gelişmekte olan ülkelerde insan gücü maliyeti daha düşük görülmektedir ve faaliyetlerde sağlanan iyileştirmeler yeterli düzeyde olmamaktadır.

Ülkemizde de maalesef maden kazalarında çalışanlar yaşamlarını kaybetmekte, yaralanmakta ve sakat kalmakta ve meslek hastalıklarına maruz kalmaktadır. Bu nedenle çalışma ortamlarında yapılması gerekli zorunlu ve isteğe bağlı gözetimler önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında zorunlu ve isteğe bağlı gözetim hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında verilen zorunlu ve isteğe bağlı gözetim hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.