Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Tesis ve Terminal Operasyonları - Laboratuvar Yönetimi Hizmetleri

Limanlar, genel olarak gemileri dalga, rüzgar ve akıntı gibi doğa olaylarının etkilerden korumayı amaçlayan, bu şekilde yükleme ve boşaltma işlemlerinin yapılmasını kolaylarştıran ve bu amaçla içinde gerekli makina, ekipman ve operasyon alanlarını barındıran komplekslerdir. Limanlarda ayrıca depolama, lojistik ve gümrük alanlarında hizmet veren tesisler de bulunmaktadır. Bu kompleks yapılar, birden fazla rıhtım ve terminalden oluşmaktadır.

Tesis ve Terminal Operasyonları - Laboratuvar Yönetimi Hizmetleri

Verdikleri hizmet açısından limanlar, barınma ve sığınma limanları, ticari limanlar, askeri limanlar, endüstriyel limanlar, akaryakıt limanları, yat limanları, balıkçı limanları ve gemi yapım ve onarım limanları gibi türlere sahiptir.

Terminaller, liman içinde bulunan, gemilerin yanaştıkları ve gemilerin işlevlerine ve türlerine bağlı olarak farklı ekipmanlar ile donatılmış rıhtımlardır. Bu rıhtımlar, hizmet verilecek yükün yükleme ve boşaltma işlemlerine uygun şekilde donatılmıştır. Genel olarak terminal türleri şunlardır: genel kargo terminalleri, konteyner terminalleri, yolcu ve feribot terminalleri, Ro-Ro terminalleri, kuru yük terminalleri, LNG/LPG terminalleri ve sıvı dökme yük terminalleri.

Liman tesislerinde ve terminallerinde yükün özelliklerine bağlı olarak zaman zaman laboratuvar hizmetleri gerekebilir. Ancak tesis veya terminal bünyesinde hizmet veren laboratuvarlar çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Bu amaçla yetkili kuruluşlar tarafından işletmelere laboratuvar yönetimi hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler verilirken, tarafsız ve bağımsız bir üçüncü taraf olarak, kalite, güvenlik, sağlık ve çevre standartlarına uygun hareket edilmektedir.

Kuruluşumuz taşımacılık hizmetleri arasında verilen tesis ve terminal operasyon hizmetleri kapsamında, laboratuvar yönetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Tesis ve terminal operasyon hizmetleri kapsamında verilen laboratuvar yönetimi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.