Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Denizyolu Taşımacılığı Yük ve Gemi Hizmetleri - Kira Başlangıç ve Bitiş Denetimleri

Denizyolu taşımacılığının bu denli artmasında, gemi kapasitelerinin artması ve çeşitlenmesi, lojistik hizmetlerde çeşitliliğin ve profesyonelliğin yaygınlaşması, liman işletme anlayışının değişmesi, iletişim ve bilgisayar teknolojilerinin yoğun kullanılmaya başlanması ve diğer taşımacılık türleri ile kolay entegre olabilmesi etkili olmuştur.

Denizyolu Taşımacılığı Yük ve Gemi Hizmetleri - Kira Başlangıç ve Bitiş Denetimleri

Deniz taşımacılığı, çok büyük yatırımlar gerektiren ve maliyeti çok yüksek olan bir sektördür. Denizyolu taşımacılığında üç temel faktör bulunmaktadır: terminal ve limanlar, taşıma araçları ve gemiler ve taşınacak yükler. Bunlar arasında denizyolu taşımacılığının en önemli faktörü gemilerdir. Ticaret gemileri, farklı büyüklerde inşa edilmektedir. Başlıca türleri şunlardır: kuru yük gemileri, dökme yük gemileri, petrol tankerleri, konteyner gemileri ve römorkörler.

Bunca avantajlarına rağmen gerekli yatırımları yapmak, bir firma için tek başına yapılacak bir iş değildir. İkinci el bir geminin alınması bile çok yüksek rakamlarla ifade edilmektedir. Bu nedenle işletmeler çoğu zaman gemi kirlama yoluyla denizyolu taşımacılığı yapmaktadır. Bu noktada, kiraya verilen gemilerin, kira başlangıcında ve kira sonunda beklenen özelliklerde olması gerekmektedir. Sonradan taraflar arasında anlaşmazlık yaşanmaması için yetkili kuruluşlardan kira başlangıç ve bitiş denetimleri talep edilmektedir. Esas olan kiralanan geminin kiracıya, belirlenen tarihte ve yerde ve sözleşme koşullarına uygun şekilde teslim edilmesidir. Aynı şekilde kira süresi sonunda geminin, kirlayan tarafından yine sözleşme koşullarına uygun şekilde iade edilmesidir.

Kuruluşumuz taşımacılık hizmetleri arasında verilen denizyolu taşımacılığı yük ve gemi hizmetleri kapsamında, kira başlangıç ve bitiş denetim hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Denizyolu taşımacılığı yük ve gemi hizmetleri kapsamında verilen kira başlangıç ve bitiş denetim hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.