Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Kargo Hizmetleri - Gemi Sefer Analizi ve Kayıp Kontrolü Hizmetleri

Özellikle dökme yüklerin ve petrol ve petrol ürünlerinin taşınması ve depolanması sırasında, bazen miktar farklılıkları ile karşılaşılmaktadır. Bu durum alıcı ve satıcı firmalar arasında ve dolayısıyla nakliye şirketi ile bir takım anlaşmazlıkların doğmasına neden olur. Gemi sefer analizi çalışmaları bilhassa bu miktar farklılıklarının tespit edilmesi ve olası kayıpların belirlenmesi amacı ile yapılmaktadır. Bu tür kayıplar genel olarak, yüklerin biraraya getirilmesi, harmanlanması ve gemiden gemiye aktarılması gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır. Yetkili kuruluşlar bu yönde yaptıkları çalışmalar ile kayba neden olan unsurları analiz etmekte ve değerlendirmektedir.

Kargo Hizmetleri - Gemi Sefer Analizi ve Kayıp Kontrolü Hizmetleri

Yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen gemi sefer analizi ve kayıp kontrolü hizmetleri, başlıca şu çalışmaları kapsamaktadır: yüklerin biraraya getirilmesi ve harmanlanması sırasında ürün yoğunluğundaki değişimlerin tespit edilmesi, yoğunluk, ısı veya bunların birarada neden olduğu tabakalaşma veya katmanlaşmanın belirlenmesi, boru hattı üzerinde eksik dolgu olup olmadığının kontrol edilmesi, ambarlarda veya tanklarda kaçak durumunun tespit edilmesi, kullanılan cihazlarda arıza olup olmadığının belirlenmesi, askıda kalan suyun çökme durumunun incelenmesi ve ölçüm ve hesaplamalarda hata yapılıp yapılmadığının belirlenmesi.

Genel olarak yetkili kuruluşların hizmetleri şu iki noktada toplanmaktadır: envanter ve stok kontrolleri ve terminal denetimleri. Lojistik firmaları, gemi armatörleri, gemi işleten kuruluşlar, gemi kiralayan kuruluşlar, yükün gönderildiği firma ve yükü gönderen firma arasında çoğu zaman çıkar çatışması yaşanabilir. Yetkili kuruluşlar bu anlaşmazlıkların çözümünde taraflara destek olmaktadır.

Kuruluşumuz risk yönetimi kargo hizmetleri kapsamında, gemi sefer analizi ve kayıp kontrolü hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Risk yönetimi kargo hizmetleri kapsamında verilen gemi sefer analizi ve kayıp kontrolü hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka risk yönetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.