Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Ürün Güvenliği ve Sürdürülebilirlik - ISO 14064 Sera Gazları Denetimi ve Hesaplaması

Hergün iklim değişikliği, küresel ısınma, sera gazları, sera gazı etkisi ve karbon ayak izi gibi kavramlar daha fazla kulağa çalınmaktadır. Bunlar bugünün yerküreyi olumsuz etkileyen en büyük problemleridir. Güneşten gelen kızıl ötesi ışınları atmosferde tutan gaz bileşimlerine sera denmektedir. Yani sera gazları, atmosferdeki ısıyı hapsetmektedir. Böyle olunca atmosferdeki sıcaklığın yükselmesine neden olmaktadır. Bu durum doğal olarak sera gazı etkisi ile yerkürede küresel ısınma ve iklim değişiklikleri yaratmaktadır. Aslında atmosferde doğal miktarlarda bulunan sera gazları yerkürede iklimin daha yaşanabilir olmasını sağlamaktadır.

Ürün Güvenliği ve Sürdürülebilirlik - ISO 14064 Sera Gazları Denetimi ve Hesaplaması

Güneşten yerküreye yüksek miktarlarda radyasyon ulaşmaktadır. Bu radyasyonun yüzde 30 kadarı, bulutlar, buzullar ve başka yansıtıcı kaynaklar ile geriye yansıtılır. Kalan miktar toprak, okyanuslar ve atmosfer tarafından emilir. Yansıtılan bu ısının bir kısmı sera gazları tarafından tutulur. Sera gazları emdikleri bu ısının bir kısmını yerküreye yayarak sera gazı etkisi yaratırlar. Kısaca atmosferde bulunan sera gazı miktarı yükseldiği zaman, yerküre o oranda ısınmaktadır.

Atmosferdeki sera gazının yükselmesi genelde fosil yakıt kullanılması, ormanların yok olması, kimyasal gübre kullanımı ve endüstriyel süreçler yüzünden olmaktadır. Bu konuda işletmelerin esas almaları gereken başlıca standart, TS EN ISO 14064 sera gazları standard dizisidir.

Kuruluşumuz işletmelere, kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında, ürün güvenliği ve sürdürülebilirlik çalışmaları arasında ISO 14064 sera gazları denetimi ve hesaplaması hizmetleri de vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli ürün ve hizmetler üretmesidir.

Ürün güvenliği ve sürdürülebilirlik çalışmaları arasında işletmelere sunulan ISO 14064 sera gazları denetimi ve hesaplaması hizmetleri ile birlikte kuruluşumuz tarafından, başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.