Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Tesis ve Terminal Operasyonları - Terminal Yönetimi Hizmetleri

Bugün lojistik sektöründe küresel boyutta rekabet edebilmek için taşımacılık faaliyetlerini, hızlı, kaliteli, kusursuz ve en güvenilir şekilde yerine getirmek gerekmektedir. Deniz taşımacılığında limanlar ve terminaller en önemli ulaştırma altyapılarııdır. Limanlar, gemileri kötü hava şartlarından koruyacak özelliklerde olmasının çok ötesinde, artık yüklerin terminal sahasında depolandığı ve bir taşıma modundan diğerine transfer edildiği lojistik merkezlerdir.

Tesis ve Terminal Operasyonları - Terminal Yönetimi Hizmetleri

Deniz taşımacılığı özellikle 1960’lı yıllardan itibaren konteynerlerin kullanılmaya başlanması ile ciddi bir değişim geçirmiştir. Dünya ticaretinde konteyner kullanımı, gittikçe son derece hızlı bir şekilde artmaktadır.

Yüklerin özelliklerine ve çeşitlerine göre bugün uzmanlaşmış terminallerin sayısı da artmaktadır. Liman işletmeciliğinde, genel amaçlı, yani her türlü yükün elleçlendiği geleneksel limanlardan yanı sıra, yüklerin özelliklerine ve çeşitlerine göre terminalleşme eğilimi artmaktadır. Örneğin dökme yük, sıvı dökme yük, kuru yük, yolcu ve konteyner terminalleri özellikli terminallerdir.

Dünyada elleçlenen konteyner sayısı arttıkça, gemi boyutları büyüdükçe ve operasyonlarda ekipman ve yazılım teknolojileri geliştikçe konteyner terminalleri de sürekli bir gelişmiştir. Terminallerde teleskopik ekipmanlarla operasyon hızları artmış, kullanılan vinçlerin boyutları büyümüş, hızları artmış, vincin hızına yetişmek için geri planda liman içi taşıma ve konteyner depolama işlemleri tamamen otomatik hale gelmiştir.

Bütün bu olumlu gelişmeler doğal olarak terminal yönetimini daha önemli hale getirmiştir. Yetkili kuruluşlar terminallerin doğru ve etkin yönetilmesini sağlamak amacı ile yönetim, operasyonlar, bakım, acil müdahale ve gerek duyulan her türlü konuda işletmelere terminal yönetimi hizmetleri sunmaktadır.

Kuruluşumuz taşımacılık hizmetleri arasında verilen tesis ve terminal operasyon hizmetleri kapsamında, terminal yönetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Tesis ve terminal operasyon hizmetleri kapsamında verilen terminal yönetimi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.