Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Karayolu Taşımacılığı - Yol Güvenliği Yönetim Hizmetleri

Bu süreçte Avrupa ülkelerinin sanayileşmede gösterdiği ilerleme ve gelişen teknoloji, doğu ile batı ülekeleri arasında ticari ilişkilerin doğmasına neden olmuştur. Bu durum ülkemizi de etkilemiş ve özellikle 1950’li yıllardan itibaren daha modern karayolu altyapı çalışmalarına başlanmış ve karayolu taşımacılığında yeni yatırımlar yapılmıştır. Bunun yanı sıra 1980’li yıllardan itibaren devletin başlattığı teşvik tedbirleri ile birlikte, ülkemizde motorlu araç sayısında da ciddi artışlar gözlenmiştir. Ülkemizde hem yurt içi hem de uluslararası karayolu taşımacılığı, bu şekilde süratle gelişmeye başlamıştır.

Karayolu Taşımacılığı - Yol Güvenliği Yönetim Hizmetleri

Bu paralelde karayolları da gelişmeye başlamış, bir yandan mevcut yollar ıslah edilirken, bir yandan da yeni duble yollar ve transit yollar yapılmaya başlanmıştır. Bu durum doğal olarak beraberinde yol güvenliği risklerini gündeme getirmiştir.

Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) bu nedenle ISO 39001 standardını tasarlamıştır. Türk Standartları Enstitüsü de bu standardı TS ISO 39001 Yol trafik güvenliği yönetim sistemi - Kullanım rehberi ve gerekler standardı başlığı ile yayınlamıştır. Yetkili kuruluşlar tarafından, trafik kazalarına yol açan riskleri ortadan kaldırmak veya en aza indirmek amacı ile bu standart gereğince resmi ve özel kuruluşlar belgelendirilmektedir. Karayolu altyapısına yönelik hizmet veren kuruluşlar, karayolu tasarımı yapan kuruluşlar ve yolcu ve yük taşımacılığı yapan firmalar bu standart uyarınca belgelendirilmektedir. Bu belgelendirme çalışmaları ile yol güvenliği arttırılmış ve buna yönelik hizmetlerin sürekli, düzenli ve zamanında verilmesi sağlanmıştır.

Kuruluşumuz karayolu taşımacılık hizmetleri kapsamında, yol güvenliği yönetim hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Karayolu taşımacılığı hizmetleri kapsamında verilen yol güvenliği yönetim hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.