Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Denizyolu Taşımacılığı Yük ve Gemi Hizmetleri - Tehlikeli Atık Ürünlerin Yeniden Paketlenmesi Hizmetleri

Normal kullanım ömrünü tamamlamış olan, standart dışı üretilen, hatalı kullanım yüzünden nitelikleri bozulan, yararlı performans göstermeyen, üretim süreçleri sırasında kalıntı olarak geriye kalan, hammadde işleme süreçlerinde açığa çıkan ya da çeşitli aktiviteler sonunda kontamine olan ve kirlenen maddeler genel olarak atık olarak tanımlanmaktadır. Bunların içinde bir kısım atıklar doğal çevrenin güvenliği ve insan sağlığı bakımından tehlikeli atıklardır.

Denizyolu Taşımacılığı Yük ve Gemi Hizmetleri - Tehlikeli Atık Ürünlerin Yeniden Paketlenmesi Hizmetleri

Tehlikeli atıkların tanımı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik’te yapılmıştır. Buna göre tehlikeli atıklar, bu yönetmeliğin ekinde (Ek 3/A) sıralanan tehlikeli özelliklerden birini veya bir kaçını taşıyan ve yine bu yönetmeliğin ekinde (Ek 4) yer alan listede kodun yanında yıldız işareti bulunan atıklar tehlikeli atıklardır.

Örneğin, motor, makina ve benzeri atık yağlar, tehlikeli madde ile kontamine olmuş ambalajlar, kaplar, tenekeler ve variller, metallerin mekanik olarak işlenmesi sırasında oluşan atıklar, tehlikeli madde bulaşmış malzeme atıkları, boya ve vernik kalıntıları, organik solventler, kullanılmış piller ve aküler, pestisitler ve asbest içeren maddeler hep tehlikeli atıklar sınıfına girmektedir.

Bunun yanında tıp, endüstri, araştırma ve nükleer enerji çalışmaları gibi değişik faaliyetler sırasında, ortaya radyoaktif atıklar çıkmaktadır ve bunlar da son derece tehlikelidir.

Tehlikeli atık üreten işlemeler, atıkların geri dönüşüm ve arıtma çalışmalarını yaparken doğru standartları karşıladığından emin olmak istemektedir. Yetkili kuruluşlar tarafından bu talepleri karşılamak amacı ile tehlikeli atık yeniden paketleme hizmetleri vermektedir.

Kuruluşumuz taşımacılık hizmetleri arasında verilen denizyolu taşımacılığı yük ve gemi hizmetleri kapsamında, tehlikeli atık ürünlerin yeniden paketlenmesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Denizyolu taşımacılığı yük ve gemi hizmetleri kapsamında verilen tehlikeli atık ürünlerin yeniden paketlenmesi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.