Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Stok Gözetimi Hizmetleri

Hangi sektörden olursa olsun işletmelerin stok gözetim faaliyetleri, işletme karlılığı ve maliyet kontrolü açısından büyük önem taşımaktadır. Yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen stok gözetim çalışmaları ile, işletmelerin hem kendi depolarında hem de üçüncü taraf depolarında, miktar ve kalite gözetimleri yapılmaktadır.

Stok Gözetimi Hizmetleri

Stok gözetimleri öncelikle stokların miktar olarak gözetimini, daha sonra durum tespit çalışmalarını kapsamaktadır. Depolama sırasında stok miktarı, beklenmedik şekilde düşebilir, veya kaza sonucu stoklar azalabilir ya da hırsızlık olayları yaşanabilir. Sürekli izlenen stok miktarı, bu tür olayların erken farkına varılması için önemlidir.

Bunun yanı sıra stoklanan ürünler, depoda bulunan başka ürünler ile karışabilir, veya bu ürünler ile kontamine olabilir. Bu durum ürün kalitesinin ve özelliklerinin kaybolmasına ve ürünün değer kaybetmesine neden olur. Stok gözetimleri kapsamında gerçekleştirilen durum tespit çalışmaları bu durumların zamanında farkedilmesine yardımcı olur. Bu çalışmalarda, depolarda bulunan ürünlerin nasıl depolandığı, aralarında ki mesafenin ne kadar olduğu ve ürünlerin hangi yöntemle birbirinden ayrı tutulduğu kontrol edilmektedir.

Özellikle dökme yüklerin saklandığı depolarda, bazen depolama koşulları yüzünden bazen de ürünün doğası gereği, içten yanma ve kendi kendine tutuşma sorunları yaşanabilir. Bu durum ile karşılaşmamak için mutlaka belli aralıklarla stok gözetimi yapılması gerekmektedir. Bu tür çalışmalarda kızılötesi kameralar ve taşınabilir sıcaklık sondaları kullanılmaktadır. Ayrıca, içten yanma durumunda açığa çıkan yanıcı gazları ölçen cihazlar kullanılmaktadır.

Stok gözetim hizmetleri sayesinde işletme riskleri düşürülmekte ve tedarik zinciri boyunca ürünün izlenmesi kolaylaşmaktadır.

Kuruluşumuz risk yönetimi hizmetleri kapsamında, stok gözetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Risk yönetimi hizmetleri kapsamında verilen stok gözetimi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka risk yönetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.